Domes un komiteju sēdes Jauniešiem
IKSS, 07.02.2024, svarīgākais komitejā

Izglītības, kultūras, sporta un sociālo jautājumu komitejas sēdē trešdien tika izskatīti 16 jautājumi, tai skaitā viens slēgtās daļas jautājums.

Diskutē par par pašvaldības pabalstiem iedzīvotājiem bez materiālā stāvokļa izvērtēšanas

Deputāti sprieda par saistošajiem noteikumiem "Par pašvaldības pabalstiem iedzīvotājiem bez materiālā stāvokļa izvērtēšanas", ierosinot bērniem ar invaliditāti palielināt vienreizējo pabalstu un transporta pabalstu no 50 līdz 100 eiro. Ņemot vērā, ka jautājumam ir ietekme uz pašvaldības budžetu, jautājums tiks skatīts Finanšu komitejas sēdē, bet pēc tam virzīts sabiedriskajai apspriešanai, dodot iedzīvotājiem iespēju divu nedēļu laikā iesniegt savus priekšlikumus.

Atbalsta iniciatīvas projektu par vingrošanu senioriem

Tika atbalstīts Carnikavas Invalīdu biedrības iniciatīvu projekts "Vingrošana senioriem - 2". Šai iniciatīvai paredzēts piešķirt pašvaldības līdzfinansējumu 2000 eiro apmērā. Projekta mērķis ir iesaistīt seniorus regulārās vingrošanas nodarbībās, kas  norisināsies no 4. marta līdz 20. decembrim. Plānotas  50 vingrošanas nodarbības un viena fizioterapeita nodarbība, kas notiks Carnikavas Tautas namā "Ozolaine".

Virza apstiprināšanai jauniešu domes nolikumu

Izglītības un jaunatnes nodaļas Jaunatnes lietu speciāliste Ieva Pelcmane iepazīstināja ar Jauniešu domes nolikumu. Nolikums paredz, ka Jauniešu domes sastāvā brīvprātīgi uz iesnieguma pamata darbojas vismaz astoņi jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kuri Ādažu novada administratīvajā teritorijā mācās, dzīvo vai pavada savu brīvo laiku un domē jābūt iespējami pārstāvētiem jauniešiem no dažādām izglītības iestādēm un novada pagastiem. Jauniešu domes mērķis ir veicināt Ādažu novada jauniešu līdzdalību viņu dzīves kvalitātes uzlabošanā, sadarbību, pieredzes apmaiņu, iniciatīvu izpildi un jauniešu izaugsmi vietējā sociālajā, politiskajā un kultūras jomā.

Nākamajā mācību gadā plāno uzņemt līdz 363 pirmklasnieku

Tāpat tika skatīts jautājums par 1. klasēm 2024./2025. mācību gadā pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs. Pašvaldības saistošie noteikumi nosaka, ka līdz kārtējā gada 1. martam dome nosaka atveramo 1. klašu skaitu un izglītojamo maksimālo skaitu klasē, balstoties uz izglītības iestāžu ieteikumiem. Saskaņā ar izglītības iestāžu informāciju, Carnikavas pamatskola 2024./2025. mācību gadā var uzņemt 120 skolēnus piecās 1. klasēs (24 skolēni katrā), un Ādažu vidusskola - 243 skolēnus deviņās 1. klasēs (27 skolēni katrā).

Turpina diskutēt par speciālās izglītības programmas īstenošanu

Meklējot optimālos risinājumus, deputāti turpināja diskutēt par speciālās izglītības programmas īstenošanu Ādažu novadā. Jautājums iepriekš tika skatīts Izglītības, kultūras, sporta un sociālo jautājumu komitejā 2023. gada 4.oktobrī, 6.decembrī un 2024.gada 3.janvārī. Savukārt 31. janvārī tika organizēta tikšanās ar vecākiem, kurā piedalījās vairāk nekā 35 dalībnieki, lielākā daļa - bērnu ar īpašām vajadzībām vecāki. Diskusijā viedokļi bija dažādi, tai skaitā pretēji, kas liecina, ka piedāvājumam jābūt dažādam. Līdz nākamajai Izglītības, kultūras, sporta un sociālo jautājumu komitejas sēdei, kas ieplānota 6.martā, tiks izvērtēta iespēja īstenot speciālās izglītības programmas īstenošanu Garajā ielā 20, Carnikavas pagastā. Tāpat tiks lemts, kā bērnus veiksmīgāk integrēt sabiedrībā caur dažādām nometnēm.

Citi jautājumi:

Deputāti uzklausīja ziņojumu par atbalsta programmas "Stop 4-7" otrās intervences izvērtējumu, kā arī konceptuāli atbalstot divas intervences gadā.  Tika prezentēts arī ziņojums par brīvu vietu pieejamību pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs. Deputāti lēma par atlaides piešķiršanu 75 % apmērā biedrībai “Talantu centrs” no Ādažu novada kultūras centra Skatītāju zāles nomas maksas EUR 608 (bez PVN) izglītojamo un viņu vecāku koncerta norisei šā gada 11. aprīlī.