Jaunumi novadā
Ādažu ekspedīcija, foto orientēšanās

Šo sestdien, 23. septembrī, Ādažos norisināsies aizraujošs foto orientēšanās pasākums "Ādažu ekspedīcija". Spēles dalībniekiem būs iespēja sagaidīt meteoroloģiskā rudens iestāšanos ne vien azartiskās orientēšanās kontrolpunktu medībās, bet arī veikt dažādus papildus uzdevumus, kas tapuši sadarbībā ar vietējiem Ādažu novada uzņēmumiem.

Pasākums notiks "Kukü tirgus Miķeļdienas noskaņās" ietvaros, startējot un finišējot Ādažu Līgo parkā, Gaujas ielā 10, informē piedzīvojumu organizācijas ‘'Latvijas ekspedīcija” pārstāvji.

Foto orientēšanās dalībniekus gaidīs 40 kontrolpunkti dažādās pilsētas vietās. Tā kā Ādažu teritorija ir plaša, šoreiz ar kājām būs iespēja iepazīt to pilsētas daļu, ko norobežo Rīgas gatve, Draudzības iela, Kadagas tilts, Pirmā iela pie Ādažu sporta centra un Gauja. Ekspedīcijai atvēlētais laiks komandām būs trīs stundas. To laikā dalībniekiem norādītajās lokācijās būs jāatrod ne tikai kontrolpunkti, bet arī jāizpilda dažādi vietējo uzņēmumu sagatavoti uzdevumi, kas pārbaudīs gan ātrumu, gar prātu, gan precizitāti. Papildus punktus komandas varēs iegūt par vairākām foto aktivitātēm, iemūžinot ekspedīcijas piedzīvojumus.

Pasākumā bez vecuma ierobežojuma var piedalīties gan individuāli, gan komandā līdz pieciem cilvēkiem (ieskaitot). Dalības maksa bērniem līdz 7 gadu vecumam ir par brīvu, bērniem no 8 līdz 18 gadu vecumam un pensionāriem pa 5 eiro, studentiem 7 eiro, bet pieaugušajiem 10 eiro.  Pieteikties pasākumam var līdz trešdienai, 20. septembrim, “Latvijas ekspedīcija” mājaslapā: https://www.latvijasekspedicija.lv/pierigas-ekspedicijas/adazi/

“Ādažu pilsēta ir viena no populārākajām Pierīgas apkaimēm, kurā izvēlas dzīvot jaunās ģimenes un kurā plaukst radošums un uzņēmējdarbība - šeit ražo gan čipsus, gan grauzdē kafiju, gan veido dabīgo kosmētiku un keramiku. Tomēr Ādaži ir vieta, kuru līdz galam iepazīst tikai retais. Rudenīgais foto orientēšanās pasākums būs izcili piemērots ģimenēm, sportistiem, draugu kompānijām, kas vēlas raitā solī apskatīt pilsētu no cita skatupunkta – ekspedīcija paver iespēju iepazīt lokāciju pavisam jaunā gaismā. Ar šo pasākumu dosim startu jaunai Pierīgas ekspedīciju sērijai, kas turpmāk norisināsies reizi mēnesī dažādās Pierīgas pilsētās un ciemos,” stāsta pasākuma rīkotājs, ‘’Latvijas ekspedīcija’’ projektu vadītājs Krišjānis Vaļkins.

Ādažu ekspedīcijā aktivitātes un balvas sagatavojuši ‘’Ādažu čipši’’, ‘’KU KUU Parka Kafe’’, ‘’Kukü TIRGUS’’, Carnikavas Informācijas centrs, ‘’Boards You’’. Ekspedīciju atbalsta arī ‘’Aldaris’’, ‘’Herbitum’’, ‘’Latvijas aptieka’’, ‘’Laba druka’’, Ilūziju muzejs ‘’Cosmos’’ un citi.

Piedzīvojumu organizācija “Latvijas ekspedīcija” jau ceturto gadu rīko aizraujošus foto orientēšanās pasākumus gan Rīgas apkaimēs, gan Latvijas pilsētās, mudinot atklāt vietas, kurām ikdienā paejam garām un aicinot iepazīt neparastas Latvijas lokācijas ar kājām, velo vai laivām. Tas ir aizraujošs brīvā laika pavadīšanas veids gan ģimenēm, gan draugiem, gan kā saliedēšanās pasākums kolēģiem. Nozīmīga ekspedīciju daļa ir vietējo uzņēmumu sagatavotie uzdevumi, paspilgtinot kopējo piedzīvojumu un sekmējot to atpazīstamību.
 

Vairāk informācijas par pasākumu: https://fb.me/e/1iC5OvjfY
Pieteikšanās: https://www.latvijasekspedicija.lv/pierigas-ekspedicijas/adazi/