saistošo noteikumu baneris

Sabiedrības apspriešanai nodots saistošo noteikumu grozījumu projekts “Grozījumi Ādažu novada pašvaldības 2022. gada 12. aprīļa saistošajos noteikumos Nr. 31/2022 "Par pašvaldības aģentūras "Carnikavas komunālserviss" maksas pakalpojumu cenrādi". Jaunie grozījumi paredz papildināt “Carnikavas komunālserviss” maksas cenrādi ar maksas pakalpojumiem, kas saistīti ar elektrouzlādes punkta izmantošanu un elektrotīklu uzturēšanas izmaksām.

Lūdzam iedzīvotājus līdz 4.maijam iesūtīt priekšlikumus par grozījumu projektu, sūtot e-pastā dome@adazi.lv

Grozījumu mērķis ir noteikt maksu par elektrotransportlīdzekļa uzlādi elektrouzlādes punktā Laivu ielā, Carnikavā, kā arī par elektrotīklu uzturēšanu 10 % no izmaksām apakšlietotājiem, ņemot vērā sadales sistēmas operatora elektroenerģijas maksu par elektroenerģijas sadalīšanu par vienu kWh. Elektrouzlādes punkts izbūvēts pašvaldības īstenotā EJZF projekta “Laivu ielas (no Cēlāju ciema līdz jūrai Carnikavā) un tai piegulošā auto stāvlaukuma projektēšana un būvniecība” ietvaros.  Ministru kabineta noteikumi paredz, ka lietotājs, kurš savā īpašumā vai valdījumā esošajo elektrotīklos piegādā elektroenerģiju apakšlietotājiem, drīkst iekasēt no apakšlietotājiem pamatotas elektrotīklu uzturēšanas izmaksas, kas nepārsniedz 10 % no tā sistēmas operatora noteiktā elektroenerģijas sistēmas pakalpojumu tarifa, kura sistēmai ir pieslēgtas lietotāja elektroietaises, ja lietotājs un apakšlietotājs nevienojas citādi.

Tādējādi maksa par elektrotransportlīdzekļa uzlādi elektrouzlādes punktā noteikta, ņemot vērā vairāku mēnešu vidējo elektroenerģijas cenu pašvaldības objektos un maksu par norēķinu sistēmas uzturēšanu.