Domes un komiteju sēdes
fin kom17apr

17.aprīlī notikušajā Ādažu novada pašvaldības Finanšu komitejas sēdē izskatīti 22 jautājumi.

Svarīgākie no tiem:

• uz domes sēdi virza lēmumu, ar kuru piešķirtu pašvaldības līdzfinansējumu projektu īstenošanai konkursā “Sabiedrība ar dvēseli 2024”. Konkursa ietvaros tika saņemti 34 projektu pieteikumi, no kuriem 33 konkursa vērtēšanas komisija atzina par atbilstošiem konkursa nolikumam. Tika apstiprināts 21 projektu pieteikums. Kopā  plānotais finansējums 42 805, 84 eiro, no pašvaldības – 40 000 eiro. Līdz 1. maijam plānota līgumu slēgšana;
  • precizētas kopējās attiecināmās izmaksas Ādažu novada pašvaldības projekta “Jauna pirmsskolas izglītības iestāde Podniekos” dalībai Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas  4.2.1.7. pasākuma “Pirmsskolas izglītības iestāžu infrastruktūras attīstība” īstenošanā. Tiek noteiktas kopējās attiecināmās izmaksas 9 964 057 eiro, t.sk. pašvaldības finansējums 4 964 057 eiro un Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 5 000 000 eiro;
  • plānots piešķirt papildu finanšu līdzekļus 14 375,79 eiro apmērā pašvaldības 2024. gada budžetā paredzētajam finansējumam 85 000 eiro, būvprojekta “Krastupes ielas pārbūve” izstrādes pakalpojuma gala maksājumam un autoruzraudzībai. Atklātā  konkursā “Krastupes ielas pārbūves projektēšana un autoruzraudzība” uzvarētājs ir  SIA “Ceļu komforts Rīga” par līgumcenu 82 128,75 eiro, bez PVN (99 375,79 eiro, ar PVN);
  • par grozījumiem Ādažu novada pašvaldības domes 2023. gada 28. decembra saistošajos noteikumos Nr.52/2023 “Par Ādažu novada pašvaldības budžetu 2024. gadam” tika informēts, ka kopējie ieņēmumi šogad palielinās par 83 185 eiro. Palielinājumu veido saņemtais Centrālās vēlēšanu komisijas finansējums Eiropas parlamenta vēlēšanu nodrošināšanai, saņemta nauda no izsolēm un konta atlikuma nakts depozītiem. Izdevumu samazinājumu veido ekonomija uz izmaksām, ko veido ekonomija uz neaizpildītajām vakancēm un rezervētie līdzekļi Latvijas Jaunatnes Olimpiādei, kas nenotiks. Ieņēmumu pārpilde un izdevumu ekonomija uz 31.03.2024. ir 131 696 eiro. Tādējādi deputāti lēma novirzīt 124 000 eiro iepriekš zemsvītras atbalstītām investīcijām: Kļavu ielā divkāršās virsmas apstrādei 0.35km, hidromanipulatora kapitālajam remontam, Tautas nama ”Ozolaine” Lielās zāles grīdas seguma remontam, Ādažu novada Mākslu skolas (Garā ielā 20, Carnikavā) sienu un durvju aiļu izbūvei, Mežmalas ielas 0.22km, Alderos, izbūvei, kā arī Ādažu vidusskolas vajadzībām 3 uzlādes skapju (portatīvo datoru uzlādei) un 16 datoru iegādei.

Citi jautājumi

Apstiprināti Ādažu novada Attīstības programmas (2021.-2027.) aktualizētie Rīcības un Investīciju plāni. Par šo ir iespēja arī iedzīvotājiem izteikt savu viedokli, jo publiskā apspriešana vēl līdz 23. aprīlim. Rakstiskus priekšlikumus aktualizētā Attīstības programmas Rīcības plāna un Investīciju plāna papildināšanai var iesniegt Ādažu novada pašvaldībā, Gaujas iela 33A, Ādažos, Ādažu novadā, LV-2164 (ievietojot domes pastkastītē pie ieejas durvīm), vai elektroniski inga.perkone@adazi.lv. Fiziskām personām obligāti jānorāda vārds, uzvārds, dzīves vietas adrese. Juridiskām personām jānorāda reģistrācijas numurs, juridiskā adrese un darbības vietas adrese.

Izstrādāti jauni noteikumi “Telpu nomas kārtība Ādažu novada pašvaldības ēkās”. Precizētas veidlapas iesniegumiem, vienkāršojot to aizpildīšanu saistībā ar skolēnu brīvlaiku laikiem, tādējādi arī atvieglojot un mazinot grāmatvedības slodzi, lai efektīvāk pieņemtu lēmumus.

Atbalstīta Carnikavas Tautas nama “Ozolaine” jauktā kora “Vēja balss” dalība 13. starptautiskajā koru konkursā “Cracovia Cantans” 2024. gada 13. un 16. jūnijā, Krakovā, Polijā, piešķirot finanšu līdzekļus 1500 eiro transporta izdevumu apmaksai un 200 eiro dalības maksai.

Ādažu vidusskolas sākumskolas telpu nomas maksu skolēnu ēdināšanas pakalpojuma sniedzējiem plānots noteikt 3,81 eiro (bez PVN) par 1 m2 mēnesī.

Uzklausīts informatīvs ziņojums – tehniskā specifikācija projektēšanas darba uzdevumam metu konkursam “ Pirmās ielas 42A ēkas atjaunošana, blakus esošās teritorijas uzlabošana”. Projektēšanas mērķis ir iegūt laikmetīgu un arhitektoniski izteiksmīgu, funkcionāli augstvērtīgu, ilgtspējīgu, tehniski un ekonomiski pamatotu esošās ēkas “Pirmā iela 42A” ēkas un piegulošās teritorijas risinājumu.

Plānots nodot Ādažu novada pašvaldības bilancē esošo un pašvaldības policijas lietošanā nodoto motorlaivu BUSH FAVORIT F400 un transportlīdzekļa piekabi (motorlaivas transportēšanai) pašvaldības aģentūrai “Carnikavas komunālserviss”. Lēmums nepieciešams, lai Aģentūra varētu veikt Ādažu novada publisko ūdeņu apsaimniekošanu, t.sk., ūdensstrūklaku izvietošanai un demontāžai, navigācijas zīmju izvietošanai, lokālu piesārņojuma vietu likvidēšanai, pašvaldībai piekritīgu ūdenstilpēs esošu salu un objektu apsekošanai.

Uz domes sēdi virza apstiprināšanai pašvaldības aģentūras “Carnikavas komunālserviss” 2023. gada publisko pārskatu. Tajā atspoguļoti veiktie darbi siltumapgādes, ūdensapgādes, kanalizācijas saimniecību jomās Ādažu novada Carnikavas pagastā, kā arī vides pārvaldības, ceļu uzturēšanas, labiekārtošanas, sanitārās tīrības un apsaimniekošanas darba organizācijā Ādažu novada pašvaldībā. Aģentūras apsaimniekošanā esošo zemes vienību un ēku skaits sasniedzis 953 īpašumus ar kopējo platību 881,50 ha.

Uzklausīts informatīvs ziņojums par pašvaldības budžeta izpildi šī gada 1. ceturksnī. Ieņēmumi kopā izpildās par 26%, izdevumi kopā 21 %, līdz ar to budžeta sadaļu izpilde norit atbilstoši plānotajam.