Domes un komiteju sēdes
svarīgākais domes sēdē

Ādažu novada pašvaldības 17.aprīļa ārkārtas domes sēdē deputāti izskatīja divus jautājumus – par kokmateriālu nosacīto cenu un izsoles organizēšanu, kā arī piekrišanu zemes iegūšanai īpašumā.

Apstiprina kokmateriālu nosacīto cenu un izsoles organizēšanu

Pamatojoties ar 2023.gada 22.decembrī noslēgto līgumu, būvuzņēmējs veica koku nociršanu, kā arī nocirsto koku apstrādi un nogādāšanu uz pašvaldības norādīto krautnes atrašanās vietu. Līguma ietvaros tika nodoti 297 mkokmateriālu, kuru tirgus vērtība krautuvē saskaņā ar Latvijas koksnes kvalitātes ekspertu savienības atzinumu ir 20 383 eiro.

Jau 4. aprīļa domes sēdē deputāti lēma par koku pārdošanu izsolē, savukārt šodien apstuprināja kokmateriālu nosacīto senu un izsoles organizēšanu. Jautājums tika steidzami skatīts ārkārtas sēdē, lai laika apstākļu ietekmē kokmateriāli nezaudētu tirgus vērtību un pašvaldība gūtu plānotos ienākumus.

Ādažu novada Pašvaldības mantas iznomāšanas un atsavināšanas komisijai uzdots rīkot koksnes pārdošanu atklātā elektroniskā izsolē ar augšupejošu soli, nosakot izsoles soli – 250 eiro.

Piekrīt zemes iegūšanai īpašumā, Erickiņa ielā 16, Kalngalē

Erickiņa ielā 16, Kalngalē, plānota dzīvojamās mājas celtniecība un uzturēšana. Likuma “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” 30. panta otrā daļa nosaka, ka novada dome izskata iesniegumu un, ja zemes turpmākās izmantošanas mērķis, kas norādīts iesniegumā, nav pretrunā ar novada pašvaldības teritorijas plānojumu vai lokālplānojumu, un ir ievēroti minētā likuma 29. pantā minētie ierobežojumi, novada dome 20 dienu laikā dod piekrišanu zemes iegūšanai īpašumā. Lai ievērotu likuma prasības, dome sasauca ārkārtas sēdi un apstiprināja zemes iegūšanu īpašumā.