Garkalnes dg15marts

Šodien, 15. martā, tikās darba grupa par Garkalnes pagasta sadalīšanas plānu. Darba grupa apstiprināja Nolikumu, kurā ietverti uzdevumi un kritēriji Ropažu novada domes apstiprinātā Garkalnes pagasta sadalīšanas plāna izvērtēšanai*. Par darba grupas vadītāju vienbalsīgi ievēlēta Ādažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Karīna Miķelsone.

Šodienas sanāksmes laikā klātesošie iepazinās ar Ropažu novada pašvaldības izstrādāto (ar domes 29.12.2023. lēmumu apstiprināts) Garkalnes sadalīšanas plāna grafisko pielikumu, Rīgas plānošanas reģiona 30.06.2023. izstrādātiem trīs Garkalnes pagasta sadalīšanas scenārijiem, kā arī Ādažu novada pašvaldības plānošanas ekspertu sadalīšanas scenāriju, kas izstrādāts, ievērojot vispārējos teritorijas plānošanas principus, teritorijas nedalāmības principus un Garkalnes iedzīvotāju viedokli.

Darba grupa uzsāka Ropažu novada domes Garkalnes pagasta sadalīšanas plāna grafiskā pielikuma izvērtēšanu, vienojās par datu apkopošanu, kas varētu uzlabot plāna kvalitāti, lai iesaistītās pašvaldības trīs mēnešu laikā var pieņemt datos balstītu lēmumu par novadu teritoriju robežu grozīšanu, saskaņā ar likumdevēja izteikto gribu Administratīvo teritoriju apdzīvoto vietu likuma Pārejas noteikumu 28.punktu.

Nākamā sanāksme plānota šī gada 22.martā, Ādažos.

*Par cik Ādažu novada pašvaldība kopš 30.01.2024. joprojām nav saņēmusi atbildi no Saeimas juridiskā biroja, Nolikumā iekļauti kritēriji, ievērojot vispārējos teritorijas plānošanas principus, teritoriālo pamatojumu un sociāli ekonomiskos aspektus.