Energoefektivitāte Konkursi
Carnikavas pamatskola, atjaunota

Ādažu novada pašvaldība konkursam "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2023" izvirzījusi divus pretendentus divās kategorijās - "Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā"  un  "Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā".

 

Jūras iela 8, Carnikava, renovēta ēka
Renovētā ēka Carnikavā, Jūras ielā 8. Foto: Ādažu Namsaimnieks

Daudzdzīvokļu nominācijā konkursam izvirzīta ēka Carnikavā, Jūras ielā 8. Tieši "Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā" kategorijā ir visvairāk pretendentu – 13. Jūras ielas 8 ēka tiks vērtēta kopā ar citiem pretendentiem no Rīgas, Valkas, Valmieras, Ozolniekiem, Liepājas, Ventspils un Jelgavas.

Savukārt kategorijā "Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā" starp četriem pretendentiem ir Carnikavas pamatskola. Tāpat šajā nominācijā uz uzvaru pretendē bērnu atbalsta centrs "Dzintari", Liepājā, Ogres centrālā bibliotēka un Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skola.  

Energoefektīvākās ēkas tiks vērtētas arī kategorijās "Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2023. Jaunbūve", "Energoefektīvākā vienģimenes ēka 2023" un "Energoefektīvākā industriālā ēka Latvijā 2023".


Šobrīd konkursa komisija uzsākusi pieteikumu vērtēšanu. Konkursa otrajai kārtai izvirzīto ēku apsekošana to atrašanās vietās plānota šā gada augustā bet laureātu paziņošana – septembrī. Konkursu jau 13 gadus organizē Ekonomikas ministrija kopā ar sadarbības partneriem – Latvijas Būvinženieru savienību un Klimata un enerģētikas ministriju.