Jaunumi sportā
spēļu kārtis

27.martā Carnikavas Tautas namā "Ozolaine" tika aizvadīts ceturtais (priekšpēdējais) "Carnikavas kausa izcīņas" zolītē posms, kurā uzvaru izcīnīja Andrejs Červinskis.

Posmā piedalījās 20 dalībnieki, tostarp trīs daiļā dzimuma pārstāves. 
Godalgotās vietas izcīnīja:

  1. vieta – Andrejs Červinskis
  2. vieta – Andris Iesalnieks;
  3. vieta – Andris Spridzāns.

Īpašā nominācija:

  • Zoles magnēts – Raitis Rēvelis ar 3 pieteiktām zolēm, no kurām viena tika uzvarēta (visvairāk pieteiktās zoles partijas);
  • Šerpākā zoles dāma – Laila Kalniņa (labākais rezultāts dāmu konkurencē).

Pavisam turnīra laikā tika izspēlētas 240 partijas, no tām 10 dalībnieki pieteica 12 zoles partijas un 9 gadījumos jeb 75% gadījumu tās tika izspēlētas lielajam uzvarot, savukārt 3 gadījumos – zaudējot.

Pēc četriem posmiem kopvērtējuma līderpozīcijās ar 49 punktiem izvirzījies Andris Iesalnieks, tikai par punktu atpaliek Mārtiņš Iesalnieks, bet par diviem - Zintis Kaļķis. Kopumā paredzēti pieci posmi, bet uzvarētāji tiks noteikti pēc četru labāko posmu rezultātiem. Turnīra pēdējais posms notiks 3. aprīlī. 

Turnīra mērķis ir Ādažu novada Carnikavas iedzīvotāju un tā viesu saliedētības stiprināšana un savstarpējo attiecību uzlabošana sportiskā garā, labāko zolītes spēlētāju noskaidrošana dalībnieku vidū, latviešu tradicionālās prāta kāršu spēles zolītes kā Latvijas nemateriālā kultūras elementa, prāta attīstīšanas, kā arī sporta kā lietderīga laika popularizēšana. 


Informāciju sagatavoja:
Turnīra galvenais tiesnesis Mārtiņš Plēsums (Zolmaniem.lv)