buvniecibas balva Ā ūdenim

Konkursa “Latvijas Būvniecības Gada balva 2023”, kuru organizē biedrība “Building Design and Construction Council”, laureātu paziņošana notika 2024. gada 7. martā kultūras pilī “Ziemeļblāzma”.

Starp konkursa laureātiem nominācijā JAUNA INŽENIERBŪVE “Atzinība” tika pasniegta Centra attīrīšanas ietaisēm Ādažos; pasūtītājs SIA “Ādažu ūdens”. Projekts EKOSTANDARTS TEHNOLOĢIJAS. Būvnieks SIA “Mapri Būve”; būvuzraudzība “Firma L4”.

Atzinības rakstu saņēma Ādažu novada pašvaldības priekšsēdētājas vietnieks Valērijs Bulāns un SIA “Ādažu ūdens” valdes loceklis Aivars Dundurs par 2023.gadā veiksmīgu jaudas palielināšanu, rekonstruējot notekūdens attīrīšanas ietaises, kas attiecīgajā nominācijā  bija viens no sarežģītākajiem un apjomīgākajiem industriālajiem projektiem Latvijā. Projekta kopējās izmaksas 2,8 miljoni eiro, tajā skaitā tika izmantots Valsts kases aizņēmums 2,2 miljoni eiro, pamatojoties uz Ādažu novada pašvaldības galvojumu, kā arī SIA “Ādažu ūdens” līdzfinansējums.

Projekta indikācija – attīrīto notekūdeņu jauda 850 m³/diennaktī. Tiek plānots, ka šī projekta realizācija nodrošinās jaunu Ādažu objektu pieslēgšanu pie kanalizācijas tīkliem vismaz līdz 2028.gadam.

Šā gada konkursam tika saņemti 145 pieteikumi no Rīgas, Preiļiem, Ādažiem, Jūrmalas, Liepājas, Kuldīgas, Saldus, Cēsīm, Daugavpils, Gulbenes, Alūksnes, Strenčiem, Valmieras, Salaspils, Ķekavas, Ventspils, Ogres, Suntažiem, Kalsnavas, Vecumniekiem, Bauskas, Nīkrāces pagasta, Mārupes, Brocēniem, Jēkabpils, Līvāniem, Siguldas un Vērēmu pagasta.

#Latvijas Būvniecības Gada balva