Drošība uz ūdens Veselība
saule debesis
Foto: Pixabay

Šajās brīvdienās, īpaši svētdien, sola karstu laiku, gaisa temperatūrai pakāpjoties pat virs 30 grādiem. Karstais laiks vilina cilvēkus atpūsties pie ūdeņiem un atvēsināties, taču tas rada arī dažādus riskus.

  • Sakarsušam cilvēkam doties ūdenī nav ieteicams. Aicinām pie ūdeņiem būt piesardzīgiem, nepārvērtēt savus spēkus un neizturēties pārgalvīgi. Ūdenstilpju tuvumā pieskatiet gan līdzcilvēkus, gan bērnus.
  • Karstā laikā ūdenī jāiet lēnām, lai izvairītos no straujas ķermeņa temperatūras maiņas un krampjiem, kā arī sirdsdarbības traucējumiem.
  • Karstā laikā daudz jālieto dzeramais ūdens. Nekādā gadījumā nelietojiet alkoholu – bieži vien tas ir galvenais negadījumu uz ūdens cēlonis. Atturieties arī no saldinātajiem dzērieniem, kas slāpes neremdina.
  • Karstā laikā piesardzības pasākumi nepieciešami arī jebkur citur dabā. Ieteicams uzklāt saules aizsarglīdzekli, kā arī nepakļaut tiešas saules ietekmei mazus bērnus, kuru āda ir daudz jūtīgāka. Ja ir iespējams, sargieties no saules un uzturieties ēnā.
  • Lai pasargātu sevi no saules dūriena, obligāti lietojiet galvassegu. Izmantojiet saulesbrilles, lai nepieļautu ultravioletā starojuma ietekmi uz acīm.
  • Karstā laikā neatstājiet slēgtā automašīnā ne dzīvniekus, ne cilvēkus.
  • Ja parādās veselības problēmas, piemēram, augsta temperatūra, krampji, drebuļu, slikta dūša vai cilvēks nonāk bezsamaņā, nekavējoties zvaniet neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai pa tālruni 113.


Svētdien, 16.jūlijā, aicinām atpūtu pludmalē apvienot ar ļoti vērtīgu praktisko nodarbību par drošu uzvedību pie un uz ūdens, ko organizē biedrība "Peldēt droši". Nodarbība notiks plkst. 15.00 Carnikavas pludmalē, promenādes galā.

Būsim uzmanīgi! Sargāsim sevi un citus!