1. variants
2. variants

Iedvesmojoties no iedzīvotāju atbildēm par novada vērtībām, nododam balsošanai jaunā, apvienotā novada divus grafiskās identitātes variantus! Aicinām ikvienu Ādažu novada iedzīvotāju, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu un ir deklarēts novadā vai kuram novadā pieder nekustamais īpašums, balsot par vienu no Ādažu novada vizuālās identitātes priekšlikumiem. Balsot iespējams līdz 12. marta plkst. 12.00. BALSOJIET

Vizuālās identitātes varianti

Apvienojoties Carnikavas un Ādažu novadiem, bija svarīgi apvienot vērtības, kas ir būtiskas, mīļas un tuvas abu novadu iedzīvotājiem, tāpēc, īsi pirms abi novadi tika apvienoti, jautājām – kas šajā vietā ir unikāls?

Un saņēmām atbildes – jūra, Gauja, tās ieteka jūrā, meži, ezeri, Piejūras dabas parks (ar detalizētāku atbilžu izklāstu aicinām iepazīties pievienotajā prezentācijā zemāk). Lai gan atbildēs bija minētas arī citas mūsu vērtības – jaunās izglītības iestādes, moderns centrs, ražotnes, poligons, veikali un iepirkšanās iespējas, uzņēmējdarbības attīstība un pakalpojumu pieejamība tuvu dzīvesvietai, daba iezīmējās kā absolūta līdere novadnieku atbildēs. Ja daba ir mūsu novada lielākā vērtība, tad tajā arī jāmeklē atbildes, domājot par mūsu kopējo identitāti. Jālūkojas gan dabas krāsās – jūras un debesu zilajā, jauno pumpuru un asnu – koši zaļajā, gan tās formās – Gaujas līkumos, jūras viļņos un priežu galotnēs. Mūsu novadā 27km garumā savus līkumus met nepakļaujamā spītniece Gauja, līdz tā satiekas ar jūru. Dabā ir milzīgs spēks, ko arī mēs katrs varam smelt, lai pietiktu spēka savai dzīvei, ikdienai, mieram un laipnībai.

Abās no grafiskajām zīmēm atspoguļota abu novadu atkal satikšanās un tālākais kopējais ceļš, aizgūstot labāko vienam no otra, cienot vienam otru un novērtējot.

1.variants

Nav robežu burtu “a” un “c” sākumam. Tie saplūst tāpat kā Gauja ieplūst jūrā, kā pļavas no viena pagasta pāriet otrā, nav robežu un atšķirību – kurš ir ādažnieks, kurš – carnikavietis, ikdiena un dzīve mums visiem – viena. Katrs ar savu “bagāžu”, savu vēsturi, kas iestiepjas Ādažu un Carnikavas agrākajos novados, esam līdzvērtīgi, kopā – viena novada iedzīvotāji. Tieši tāpēc šajā logo draudzīgi sadzīvo un kopā saplūst gan “ā” – Ādaži, gan “c” – Carnikava. Šī grafiskā zīme nav noslēgta, tā ir atvērta, simbolizējot atklātību, atvērtību, iespēju dalīties ar citiem un arī pašiem būtu atvērtiem jaunām idejām, domām, sapņiem, izaicinājumiem. Tiekšanās uz kopējiem mērķiem un attīstību kopā – tāda ir jaunizveidotās grafiskās zīmes būtība.

2.variants

Bezgalības simbols apzīmē kaut ko nebeidzamu, neierobežotu, kas nozīmē – lūkoties augstāk par ierobežotām iespējām, meklēt nestandarta risinājumus, domāt radošāk un plašāk, tiekties uz augstākajiem mērķiem, spēt tikt galā ar jebkuriem izaicinājumiem. Nebeidzams upes Gaujas plūdums līkumu līkumiem, “ā” un “c” sastapšanās bezgalībā. Kā “ā”, tā “c” atrodas līdzsvarā, plūstoši pārejot viens otrā. Galvenā vērtība  –cilvēki un cilvēcība, ko arī iespējams saskatīt šajā grafiskajā zīmē, ādažniekam un carnikavietim draudzīgi sarokojoties. Jo tikai kopā varam sasniegt vairāk!

Balsot par vienu no grafiskās identitātes zīmēm var tikai vienu reizi.

Izvēlieties jums ērtāko autentifikācijas rīku: SEB, Swedbank, Luminor, Citadele vai eParaksts.

Aizpildot aptauju, atbilde uz katru anketas sadaļu jāapstiprina, nospiežot pogu “balsot”!