Domes un komiteju sēdes
Svarīgākais attīstības komitejā, 10.04.2024.

10.aprīļa Ādažu novada pašvaldības Attīstības komitejas sēdē tika skatīti 29 jautājumi, tai skaitā vairāki informatīvie ziņojumi.

Diskutē par bezmaksas autostāvvietām novadā deklarētajiem senioriem

Kā pirmais darba kārtības jautājums tika skatīts iesniegums par bezmaksas autostāvvietām novadā deklarētajiem senioriem risinot atbrīvot no maksas visus  seniorus, kuri sasnieguši 65 gadu vecumu un uz kuru vārda reģistrēta automašīna. Novadā ir 15 autostāvvietas, no kurām 11 ir bez maksas, tai skaitā jaunākā no izbūvētajām – Laivu ielā. Maksa tiek piemērota vien četrām autostāvietām – Kalngalē (pie stacijas), Garciemā (Aizvēju ielā), Carnikavā (Jūras ielas galā) un Lilastē (Ziemeļu ielā 28). Deputāti uzdeva sagatavot informatīvo ziņojumu un priekšlikumus uz nākamo Attīstības komitejas sēdi, lai  deputāti varētu lemt par turpmākajām darbībām.

Uzklausa ziņojumus

Tika uzklausīti vairāki informatīvie ziņojumi, tai skaitā par par iespējamajām elektroautomašīnu uzlādes vietām novadā un elektrovelosipēdu izvietošanas iespējām Ādažos. Deputāti atbalstīja 11 uzlādes vietu izveidi, kur pirms iepirkuma veikšanas tiks veikta zemes gabalu novērtēšana. Plānotās uzlādes vietas ir Stacijas ielā, Carnikavā, Aizvēju ielā, Garciemā, Kalngales stacijā, Gaujas ielā 7, Ādažos, Gaujas ielā 33A, Ādažos, pie TC "Kadaga", Krastupes ielā 8, Ādažos, Pirmajā ielā 26, Ādažos, stāvlaukumā pretī Gaujas ielai 30, Ādažos, Ziemeļu ielā 28, Lilastē un Laivu ielā 2, Carnikavā.

2023. gada 9. augusta Attīstības komitejā iepazinās ar SIA "Ride" ieceri piedāvāt elektrovelosipēdu nomas pakalpojumu Ādažos. Sēdē tika pieņemts lēmums uzdot Attīstības un projektu nodaļai kopā ar Ādažu novada pašvaldības aģentūru "Carnikavas komunālserviss" līdz 2024. gada aprīlim izveidot kartogrāfisko materiālu par rekomendējamām  elektroskrejriteņu un velosipēdu stāvvietām novada teritorijā. Sēdē Attīstības un projektu nodaļa prezentēja potenciālās stāvvietas. Atbilstoši spēkā esošiem noteikumiem, pašvaldība nevar ierobežot šādu pakalpojumu sniegšanu, bet tā komunicēt ar pakalpojuma sniedzēju, lai rastu labākos kompromisus.

Deputāti arī uzklausīja Ādažu novada Attīstības programmas 2021.-2027. gadam trīs gadu uzraudzības ziņojumu, virzot to apstiprināšanai domes sēdē. Programmā noteikti stratēģisko mērķu sasniedzamie kvalitatīvie un kvantitatīvie darbības rādītāji, kas dod iespēju izvērtēt programmas ieviešanas progresu. Dome regulāri veic Attīstības programmas izpildes monitoringu, izskatot ikgadējo uzraudzības ziņojumu.

Lemj par adrešu sakārtošanu

Tāpat deputāti atbalstīja vairākus lēmumus, kas saistīti ar adrešu sakārtošanu, tai skaitā Par Reņģu, Medūzu, Vēzīšu, Gliemežu un Brētliņu ielu reģistrāciju, kā arī Delfīnu un Roņu ielu izvietojuma precizējumu Garciemā, adreses maiņu Līkajā ielā 5, Siguļos, adrešu sakārtošanu Gaujā pie Bangu un Laimdotas ielām un adrešu piešķiršanu Kadagā, Austrumu ielā 61.

Plāno virzīt publiskajai apspriešanai īpašuma "Iļķenes ceļš 17" detālplānojumu

Nekustamā īpašuma "Iļķenes ceļš 17" detālplānojuma izstrādes mērķis bija pamatot zemes vienības sadali savrupmāju apbūves nolūkos savrupmāju dzīvojamā apbūves teritorijā, kā arī ar to saistītu infrastruktūras objektu izvietošanu, nodrošinot piekļūšanu katrai jaunveidojamajai zemes vienībai, ielas veidojot kā atsevišķas zemes vienības.

Deputāti atbalstīja lēmuma "Par detālplānojuma īpašumam "Iļķenes ceļš 17", Iļķenē, nodošanu publiskajai apspriešanai" projektu, virzot to izskatīšanai domes sēdē, kas notiks 25.aprīlī.

Citi jautājumi

Tika pieņemti lēmumi arī par zemes ierīcības projekta uzsākšanu īpašumos Liepavotu ielā 3 un 5, Ādažos, Bukultu ielā 3, 9 un 15, Ataros, īpašumā "Vīteri", jauna darba uzdevuma apstiprināšanu detālplānojuma izstrādei īpašumā "Rozēni", Ādažos, atļauju izstrādāt detālplānojumu nekustamam īpašumam “Saulrieti”, Carnikavā, un citi jautājumi.

Visi Attīstības komitejas darba kārtības jautājumi: