Drošība uz ūdens
Carnikavas pludmale
Carnikavas pludmale. Foto no pašvaldības arhīva

Trešdien, 5. jūlijā, Ādažu novada pašvaldības Izglītības, kultūras, sporta un sociālo jautājumu sēdē pašvaldības deputāti uzklausīja aģentūras "Carnikavas komunālserviss" ziņojumu par drošību Carnikavas pludmalē.

Pēc pašvaldības domes priekšsēdētājas Karīnas Miķelsones aicinājuma tika ieturēts klusuma brīdis, lai pieminētu trīs sestdien mūžībā aizsauktos cilvēkus, kuri noslīka Carnikavas pludmalē.

Biedrība "Peldēt droši" projekta "Sabiedrība ar dvēseli" ietvaros 16.jūnijā izvietos divus informatīvos stendus pludmalēs Carnikavā un Gaujā. Pie stendiem būs izvietoti arī glābšanas riņķi.

Informatīvos plakātus un glābšanas riņķus citās atpūtas vietās, sadarbībā ar "Peldēt droši", izvietos arī pašvaldības aģentūra, papildinot tos ar karti ar atrašanās vietu, tuvāko piebraucamo ceļu, kājām ejamo posmu un tā garumu līdz jūrai, kā arī apsaimniekotāja un pašvaldības policijas kontaktinformāciju. Kopumā plānota deviņu stendu uzstādīšana.

Sabiedrības informēšanai plānots izmantot arī šūnapraides iespējas, ar īsziņu informējot un brīdinot iedzīvotājus par laika apstākļu riskiem.

Pašvaldība sadarbībā ar atbildīgajiem dienestiem izvērtē pagājušajā nedēļas nogalē pludmalē notikušo, lai izvairītos no situācijām, kad operatīvajam transportam nav piekļuves pludmalei, kā arī novērstu nelaimes gadījumus nākotnē. Visas barjeras, kas liedza piekļuvi jūrai, ir noņemtas, taču aicinām iedzīvotājus godprātīgi ievērot uzstādītās ceļazīmes.

Vienlaikus tiek veikti sabiedrības informēšanas un izglītošanas pasākumi. Jau jūnijā Ādažos notika lekcija par drošību uz ūdens, kuru mērķauditorija bija novadā notiekošo bērnu un jauniešu nometņu dalībnieki, bet 6.jūlijā šāda lekcija notika arī Carnikavas pamatskolā. Šajā lekcijā varēja piedalīties visi interesenti, tāpat tā tiešraidē bija skatāma arī pašvaldības "Facebook" lapā.

16. jūlijā
plkst. 15.00 biedrība "Peldēt droši" rīkos nodarbību par drošu uzvedību pie un uz ūdens. Nodarbība notiks Carnikavā, pludmalē pie jūras, gājēju promenādes galā. Nodarbībā varēs uzzināt pamatprincipus drošai uzvedībai pie un uz ūdens, drošas peldvietas izvēles nosacījumus, noteikumus atpūtā uz un pie ūdens, izdzīvošanas prasmes ūdenī, rīcību ārkārtas situācijā un citas svarīgas lietas. Aicinām piedalīties bērnus no 10 gadu vecuma un pieaugušos. Plašāka informācija un pieteikšanās bezmaksas nodarbībai ŠEIT.

Nupat Lilastē uzsākti auto stāvlaukuma paplašinājuma un atpūtas vietu labiekārtojuma būvdarbi, kas paredz arī operatīvā transporta vajadzībām izbūvētu nobrauktuvi līdz pludmalei.  Nākotnē Lilastes pludmale, iespējams, varētu kļūt par pirmo oficiālo pludmali novadā.