Attīstības jaunumi
Saules elektrostacija, Carnikava, Karīna Miķelsone, Valērijs Bulāns
Foto: Dārta Zaļkalne, Ādažu novada pašvaldība

Šodien, 1. novembrī, Carnikavā svinīgi tika atklāts vērienīgākais atjaunojamās enerģijas projekts šogad - saules elektrostacija, kurā pašmāju investīciju fonds “Merito Sustainable Energy FUND I” (“Merito”), sadarbojoties ar ekspertiem no uzņēmuma “Saules Energy”, piesaistījis investīcijas 8 miljonu eiro apmērā.

Ādažu novada Carnikavas pagasta “Vidus Nagaiņos” (pie iebraukšanas Carnikavā no Ādažu puses, pretī apakšstacijai ”Zibeņi”)  izvietoti 22 300 saules paneļi 11,7 hektāru platībā. Saules elektrostacijas jauda būs 12MW, un tā gadā saražos vismaz 12 300 000 kWh elektrības, kas atbilst 6300 mājsaimniecību vidējam elektrības patēriņam gadā.

Jaunās saules elektrostacijas atklāšanā piedalījās Ādažu novada pašvaldības priekšsēdētāja Karīna Miķelsone, viņas vietnieks attīstības jautājumos Valērijs Bulāns, pašvaldības Attīstības komitejas priekšsēdētājs Gatis Miglāns, projekta investoru un īstenotāju komanda, akciju sabiedrības "Sadales tīkls" valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons un citi.