Jaunumi kultūrā
kopbilde

No 23. oktobra līdz 1. decembrim Ādažu Kultūras centrā leģendārās latviešu tēlniecības vecmeistares Ēvī Upenieces 90 gadu jubilejas personālizstādē “Sieviete skulptūrā” apskatāmi mākslinieces jaunākie darbi no privātajām kolekcijām. Kāpēc tēlnieces darbos pamatā manām tikai sievietes tēlu? To un citus jautājumus izstādes atklāšanā ikvienam bija iespēja uzdot māksliniecei pašai. “Gadījumi, kad viena radoša un spoža personība tik izcili un profesionāli  spēj attēlot otru, nav bieži.  Ēvī Upeniece to prot izcili! Apbrīnojami, kā tik trauslai būtnei izdodas pakļaut tādus materiālus kā akmens un bronza,” izstādes atklāšanā minēja mākslas zinātniece Ingrīda Burāne. 
Tēlniece Ēvī Upeniece Ādažu novadā dzīvo jau vairāk nekā 60 gadu, kad pēc Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļas absolvēšanas abi kopā ar vīru, tēlnieku Voldemāru Rapiķi, apmetās uz dzīvi Baltezerā. “Tas ir tik vienkārši, lai darbs uzrunātu, tajā jāieliek mīlestība,” – atzīstas meistare Ēvī Upeniece.
Izstādēs tēlniece piedalās kopš 1953. gada. Sarīkotas vairāk nekā 20 personālizstādes muzejos un galerijās Latvijā, Dānijā un Krievijā. Tēlnieces darbi atrodas Latvijas muzeju un Latvijas Mākslinieku savienības kolekcijās, Tretjakova galerijā Maskavā, kā arī daudzās privātās kolekcijās Latvijā, Dānijā, Norvēģijā un ASV.
Izstādē Ādažu Kultūras centrā eksponēti darbi no privātajām kolekcijām, te apskatāmi arī mākslinieces jaunākie – šogad tapušie darbi. Izstāde Ādažos ir meistarības apliecinājums Ēvī Upenieces neizsīkstošajai radošajai enerģijai.
Izstāde būs apskatāma līdz 1. decembrim. Kultūras centra darba laiks darba dienās no 11.00-19.00, brīvdienās – no 11.00 – 17.00. Ādažu Kultūras centrs – Ādažos, Gaujas ielā 33A.

VIDEO

BILDES

Foto: Monika Griezne, Signija Roze