Projekti

2022.gada rudenī Ādažu novada pašvaldība sadarbībā ar vadošo partneri – Spānijas organizāciju “EUROVÉRTICE CONSULTORES S.L.”, kā arī 8 citiem partneriem no Latvijas, Spānijas, Ungārijas un Horvātijas sagatavoja un Eiropas Komisijas Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūras (CINEA) pārraudzībā esošajā LIFE programmā iesniedza projekta “LIFE Bauhausing Europe” (pilnais nosaukums – “Beautiful, sustainable, together: validation of the New European Bauhaus approach for the reimagination of public buildings as boosting projects for the transformation of their neighbourhoods” jeb “Skaisti, ilgtspējīgi, kopā: jaunās Eiropas Bauhaus pieejas piemērošana sabiedrisko ēku pārveidošanai, lai veicinātu plašu apkaimju transformāciju”) pieteikumu.

life, eiropas savienība

Projekta galvenais mērķis ir veicināt Eiropas kopienu ekoloģisko pāreju, piemērojot “Jaunā Eiropas Bauhaus” (NEB) pieeju sabiedrisko ēku un telpu renovācijā. Projekta mērķis ir uzsākt pārveides procesu 5 dažādās Eiropas teritorijās, ievērojot NEB principus, un parādīt, ka šī pieeja ir piemērota jebkuras teritorijas pārveidošanai neatkarīgi no tās lieluma, lauku vai pilsētas rakstura, pilsētas problēmām vai degradācijas procesiem. Projekts ir vērsts uz apkaimju līmeni, lai veiksmīgi vērstos pie iedzīvotājiem, jo tas ir visefektīvākais veids, kā atrisināt klimata pārmaiņas, enerģisko krīzi un pašreizējo resursu trūkumu.

2023.gada vasarā tika parakstīts līgums par projekta īstenošanu un oktobrī tiks uzsāktas tā pirmās aktivitātes. Projekta beigu termiņš – 2027.gads. Tā ietvaros Ādažu novadā plānots:

• atjaunot pašvaldības ēku Pirmā iela 42A, Ādažos, integrējot tajā zaļos risinājumus un padarot to pieejamāku iedzīvotāju vajadzībām;
  • veicināt zaļo zonu attīstību un pilsētas bioloģisko daudzveidību publiskajā ārtelpā;
  • blakus Ādažu pumpu trasei labiekārtot teritoriju iedzīvotāju aktivitātes sekmēšanai;
  • veicināt iedzīvotāju iesisti visās projekta aktivitātēs.

Aicinām sekot līdzi informācijai par projekta īstenošanu un iesaistīties tā aktivitātēs!