Viedokļa paušanai publicēts saistošo noteikumu projekts “Par pašvaldības palīdzību bārenim un bez vecāku gādības palikušajam bērnam pēc pilngadības sasniegšanas”. Aicinām iesūtīt priekšlikumus līdz 23.maijam e-pastā dome@adazi.lv .

Ar jaunajiem saistošajiem noteikumiem paredzēts noteikt lielākus pabalstu apmērus bārenim un bez vecāku gādības palikušajam bērnam pēc pilngadības sasniegšanas, ko izmaksā pašvaldība. Saskaņā ar Labklājības ministrijas sniegto informāciju paredzēts, ka tiks veiktas izmaiņas ārējā normatīvajā aktā, nosakot, ka no 1. jūlija pabalsts patstāvīgas dzīves uzsākšanai personām ar invaliditāti kopš bērnības tiks paaugstināts uz 376 eiro, un pārējām personām uz 251 eiro, kā arī no  01.01.2024. pabalsts tiks palielināts personām ar invaliditāti kopš bērnības uz 411 eiro, savukārt uz 274 eiro - pārējām personām. Vienreizējais pabalsts sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādei no 2023. gada 1. jūlija tiks noteikts 1050 eiro. Pabalstu ikmēneša izdevumu segšanai personām ar invaliditāti kopš bērnības no 2024. gada 1. janvāra paaugstinās uz  206 eiro, pārējām personām pabalsts paliks nemainīgs 150 eiro apmērā.

Jaunajos noteikumos plašāk ir norādīts iesnieguma iesniegšanas kanāls, norādot, ka iesniegumu Sociālajam dienestam var iesniegt gan klātienē  Sociālā dienesta  telpās Gaujas iela 13/15, Ādažos, gan Garā iela 20, Carnikavā, gan izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.gov.lv, nosūtot uz Sociālā dienesta  oficiālo elektronisko adresi, vai parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, nosūtot uz Sociālā dienesta elektronisko pasta adresi soc.dienests@adazi.lv. Tāpat iesniegumus var atstāt klātienē  Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā Gaujas iela 33A, Ādažos, vai Stacijas iela 5, Carnikavā.

Pašvaldībā šobrīd ir spēkā 27.10.2021. saistošie noteikumi Nr. 26/2021 “Par pašvaldības palīdzību bārenim un bez vecāku gādības palikušajam bērnam pēc pilngadības sasniegšanas”.