Sabiedrības viedokļa paušanai publicēts saistošo noteikumu projekts "Par sociālās palīdzības pabalstiem trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām vai personām krīzes situācijās Ādažu novadā". Aicinām iesūtīt priekšlikumus līdz 22.jūnijam e-pastā dome@adazi.lv .

Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Ādažu novada pašvaldība piešķir trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusu, sociālās palīdzības pabalstu veidus, apmēru, kā arī to piešķiršanas un izmaksas kārtību.

Saistošo noteikumu izdošanas mērķis ir noteikt minimālos ienākumu sliekšņus sociālās palīdzības sniegšanai procentuālā apmērā, atbilstoši grozījumiem Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, kuri stājās spēkā  2023.gada 1.jūnijā.

Noteikumi paredz garantētā minimālā ienākuma pabalstu (GMI), mājokļa pabalstu (īres un komunālo pakalpojumu apmaksai un cietā kurināmā iegādei), pabalstu atsevišķu izdevumu apmaksai (veselības aprūpei, skolas piederumu un apģērba iegādei un ēdināšanai), atbalstu personām sociālās funkcionēšanas un neatkarīgas dzīves nodrošināšanai, vienreizēju materiālu pabalstu personai, kurai objektīvu apstākļu dēļ nav deklarētas dzīvesvietas, kā arī pabalstu krīzes situācijā operatīvai ārēju notikumu radītu seku novēršanai vai mazināšanai personai, kura savu dzīvesvietu deklarējusi un faktiski dzīvo Ādažu novadā, neizvērtējot materiālo stāvokli.

Jaunajos noteikumos no 100 līdz 300 eiro palielināts pabalsta apmērs krīzes situācijā personai un katram tās ģimenes loceklim
iepriekš neparedzamos krīzes gadījumos, nepārsniedzot faktiskos izdevumus.

Atšķirībā no iepriekšējā regulējuma plašāk ir norādīts iesnieguma iesniegšanas kanāls, norādot, ka iesniegumu Sociālajam dienestam var iesniegt gan klātienē  Sociālā dienesta  telpās Gaujas iela 13/15, Ādažos, gan Garā iela 20, Carnikavā, gan izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.gov.lv, nosūtot uz Sociālā dienesta  oficiālo elektronisko adresi, vai parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, nosūtot uz Sociālā dienesta elektronisko pasta adresi
soc.dienests@adazi.lv.

Citas būtiskais izmaiņas noteikumos nav veiktas.