SN projekts "Ādažu novada pašvaldības parku, skvēru, bērnu rotaļu, sporta laukumu un stadionu izmantošanas kārtība"

Sabiedrības viedokļa paušanai nodots saistošo noteikumu projekts "Ādažu novada pašvaldības parku, skvēru, bērnu rotaļu, sporta laukumu un stadionu izmantošanas kārtība". Aicinām iedzīvotājus paust viedokli un izteikt priekšlikumus, iesūtot tos e-pastā dome@adazi.lv līdz 21.decembrim.

Saistošo noteikumu izdošanas mērķis ir identificēt publiskā lietošanā nodotas Ādažu novada pašvaldības teritorijas - parkus, skvērus, stadionus, bērnu rotaļu un sporta laukumus, noteikt to izmantošanas kārtību, paredzēt apmeklējuma laikus, noteikt uzvedības normas un drošības prasības personām, kuras tos apmeklē, kā arī noteikt administratīvo atbildību par noteikumu pārkāpšanu.

Pēc izmaiņām likumdošanā saistošie noteikumi par pašvaldības parku, skvēru, rotaļu un sporta laukumu, kā arī stadionu izmantošanas kārtību jāizdod no jauna. Atšķirībā no iepriekšējā regulējuma noteikumi tiek attiecināti arī uz publiskā lietošanā nodotiem pašvaldības parkiem un skvēriem. Tiek arī precizēts, ka laukumu izmantošana ir bez maksas, izņemot, ja nomas maksa par to izmantošanu ir noteikta ar domes lēmumu.

Respektējot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atzinumu attiecībā par nepieciešamību izvērtēt lietderību ierobežot sabiedrības brīvu piekļuvi publiskā lietošanā nodotām pašvaldības teritorijām, ierobežojumi attiecībā uz izmantošanas laiku tiek noteikti vienīgi Ādažu multifunkcionālajam sporta laukumam, velotrasei, Carnikavas sporta laukumam (Rožu ielā, Carnikavā), kā arī Ādažu vidusskolas un Carnikavas stadioniem.

Nepieciešamība noteikt minēto objektu slēgšanas laiku apmeklētājiem pamatojama ar darbības specifiku - objektu segumam nepieciešama speciāla kopšana un uzturēšana, pārvietoties pa tiem ieteicams ar īpašiem sporta apaviem.

Noteikumi papildināti ar pašvaldības īpašumā esošo publiskajā lietošanā nodoto stadionu, bērnu rotaļu un sporta laukumu, parku un skvēru sarakstu, norādot to atrašanās vietu.

Aicinām iedzīvotājus paust viedokli par noteikumu grozījumiem līdz 21. decembrim, sūtot viedokli uz pastu: dome@adazi.lv.