Aicinām iedzīvotājus iepazīties ar projektēšanas nosacījumiem topošajai “Rimi” ēkai Carnikavā

SIA “Alfa projects” ir uzsākusi būvniecības ieceres tehniskā projekta izstrādi tirdzniecības centra “Rimi” izbūvei Carnikavā. Ņemot vērā iedzīvotāju lielo interesi, publicējam objekta projektēšanas nosacījumus, kā arī turpināsim informēt sabiedrību par projekta attīstību.

Būvatļauju tirdzniecības centra būvniecībai Carnikavā, Atpūtas ielā 1, Ādažu novada būvvalde izsniedza šī gada 31.janvārī pēc publiskās apspriedes, atbilstoši Ministru kabineta 2014. gada 28. oktobra noteikumiem Nr. 671 “Būvniecības ieceres publiskas apspriešanas kārtība”.

Publiskas apspriešanas mērķis, kā to noteic MK noteikumi, ir saskaņot sabiedrības un būvniecības ierosinātāja intereses, nodrošinot būvvaldes lēmuma atklātumu saistībā ar attiecīgās teritorijas attīstību. Minētā procedūra pēc būtības nav vērsta uz darbībām, kuru rezultātā iecere būtu noraidāma.

Publiskās apspriešanas laikā būvvaldē saņemtas 168 aizpildītas aptaujas anketas, kā arī 74 respondenti snieguši savu viedokli, izmantojot paziņojumā par būvniecības ieceri norādīto e-pasta adresi. Tātad kopā tika saņemti 242 viedokļi, no tiem 177 – atbalstoši, 65 – noraidoši.

Kā viens no publiskās apspriešanas laikā sniegtajiem būvvaldes solījumiem sabiedrībai bija apliecinājums, ka būvprojekta attīstītājam tiks uzdots iesniegt vismaz trīs ēkas fasādes risinājumus, kurus ievietosim mājas lapā ar mērķi par minēto iepazīstināt sabiedrību un dot iespēju paust viedokli par šiem risinājumiem. Atgādinām, ka līdz novembra beigām iespējams piedalīties aptaujā par topošās Carnikavas “Rimi” ēkas apdari, balsojot par kādu no četriem piedāvātajiem risinājumiem. Apkopoto informāciju par fasādēm publicēsim pēc mēneša.

Pasūtītājs SIA “Alfa projects” ir iesniedzis saskaņošanai būvprojektu, atbilstoši būvatļaujā norādītajiem projektēšanas nosacījumiem (punkts 7.1.) “Fasādes apdarei paredzēt izmantot ilgmūžīgus apdares materiālus, kuri iekļaujas apkārtējā vidē. Toni saskaņot ar būvvaldi projektēšanas gaitā. Izvēloties toni, vadīties pēc Carnikavas pagasta vizuālās identitātes koncepcijas vadlīnijām.”

Jau pēc būvprojekta iesniegšanas tika secināts, ka fasāde uz Atpūtas ielas ir jāveido atvērtāka, līdz ar to tika izvirzīti projektēšanas nosacījumi fasādei (11.7.5.): “Fasādes pirmā stāva līmenī paredzēt stiklā (ne mazāk kā 30%) uz Atpūtas ielas pusi, paredzot atsevišķas ieejas”. Tieši tādēļ esam devuši iespēju iedzīvotājiem publiski paust viedokli par fasādes izvēli. Iedzīvotāju paustās domas un ieteikumus apkoposim un ņemsim vērā, kā arī turpināsim informēt sabiedrību par projekta attīstību.

Iedzīvotāju bažas par satiksmes risinājumiem ir pamatotas, tādēļ Ādažu novada būvvalde noteica nosacījumus, pieprasot tehniskos noteikumus un būvprojekta skaņojumu ar Latvijas Valsts ceļiem un Ādažu novada pašvaldības aģentūru “Carnikavas komunālserviss”, kā arī pieprasot pievienot CSDD ceļu drošības audita ziņojumu. Tāpat būvvaldes skatījumā ir nepieciešams nodrošināt drošu gājēju plūsmu, pieprasot gājēju un velo celiņu no Stacijas ielas līdz Jūras ielai. Kravas piegādi, atbilstoši projektēšanas nosacījumiem, jāorganizē no trijām pusēm.

Par esošo koku aizsardzību ir ietverts punkts “Būvprojektā nodrošināt būvobjektam tuvumā esošo koku sakņu sistēmas aizsardzību, ņemot vērā SIA “Labie koki” sagatavoto koku novērtējuma plānu (06.08.2019.). Minētajā novērtējumā iekļautās rekomendācijas attiecībā uz koku aizsardzību būvdarbu laikā un pēc tiem iekļaujamas būvatļaujas projektēšanas nosacījumos. Paredzēt darbu organizācijas plānā (DOP) aprakstu par koku aizsardzību būvdarbu laikā”.

Iedzīvotāju iniciatīvu atbalsta konkursa “Sabiedrība ar dvēseli” realizētā projekta “Jaunu pilsētvides objektu radīšana Carnikavas ciemā” ietvaros uzstādītā pulksteņa atrašanās vieta uz Atpūtas un Rīgas ielas stūra netiks mainīta.

Kopā izdotā būvatļaujā ir noteikti 77 nosacījumi (t.sk. piekļuve transportam un gājēju plūsmas organizēšana, koku aizsardzība, citu institūciju noteikumu izpilde), kas jāizpilda, lai saskaņotu šo būvniecības ieceri.  Tikai pēc visu šo pasākumu kopuma izpildes būvvalde būs tiesīga lemt par projektēšanas nosacījumu izpildi.

Saistītā informācija:

Kā, Tavuprāt, būtu jāizskatās jaunajai “Rimi” ēkai Carnikavā? Piedalies aptaujā un balso par vienu no 4 topošās Carnikavas “Rimi” ēkas apdares risinājumiem!
carnikava-rimi

Aicinām iedzīvotājus iepazīties ar objekta projektēšanas nosacījumiem: