Militāras mācības
Berešu maršs, Ādažu poligons

No 22. līdz 23. maijam Ādažu poligonā un tā apkārtnē esošajās teritorijās notiks Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes vingrinājums “Berešu maršs”.

“Berešu maršā” piedalīsies aptuveni 90 Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes 1. mehanizētā kājnieku bataljona karavīri, kuri, laikā, kad notika iepriekšējais vingrinājums, piedalījās starptautiskajās mācībās Somijā. Lielākā daļa “Berešu marša” dalībnieki būs valsts aizsardzības dienesta jaunieši.

“Berešu maršs” ir kļuvis par Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes tradīciju. Mehanizētās kājnieku brigādes beretes un vienības kokardes piešķiršanas pārbaudījuma mērķis ir apliecināt karavīru spējas un vēlmi būt piederīgiem brigādei, tās veicamajiem uzdevumiem un tradīcijām.

Pārbaudījums paredz 24 stundu laikā veikt aptuveni 50 km garu distanci, veicot dažādus taktiskos uzdevumus, kas izvietoti 10 stacijās, nesot mugursomā noteikto ekipējumu.

“Berešu maršs” sāksies 22. maija rītā plkst. 6.00 līdz ar pirmās komandas startu un noslēgsies līdz ar pēdējās komandas finišu.

Sekmīgi paveicot uzdevumus, karavīrs iegūs tiesības nēsāt smilšu krāsas bereti un 1. mehanizētā kājnieku bataljona kokardi, kas apliecina un simbolizē piederību vienībai.

Maršs notiks gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā.

Iedzīvotāju ievērībai!

Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām aktivitātēm un īslaicīgajiem satiksmes kustības ierobežojumiem uz koplietošanas ceļiem ap Ādažu poligonu.