Jaunumi pašvaldībā
Ādažu pašvaldības tikšanās ar Autotransporta direkciju, Vivi, Latvijas dzelzceļu

Ceturtdien, 8.februārī, Ādažu novada pašvaldības vadība un speciālisti tikās ar VSIA “Autotransporta direkcija” valdes priekšsēdētāju Artūru Cauni, VAS “Latvijas dzelzceļš” pārstāvjiem, tostarp valdes priekšsēdētāju Rinaldu Pļavnieku, AS “Pasažieru vilciens” pārstāvjiem, lai pārrunātu aktuālos transporta jomas jautājumus.

Dienas kārtībā bija virkne novada iedzīvotājiem būtisku aktualitāšu, piemēram, mobilitātes punkta izveide Carnikavā, dzelzceļa stacijai pieguļošās zaļās teritorijas uzturēšana, staciju peronu rekonstrukcijas darbi, skolēnu pārvadājumi, Baltezera dzelzceļa stacijas atjaunošana u.c.

Viens no svarīgākajiem jautājumiem bija nepieciešamība atjaunot Garkalnes pārbrauktuvi. Tika atzīts, ka šī jautājuma risināšanā aktīvi ir jāiesaistās vairākām pusēm - pašvaldībai, VAS “Latvijas dzelzceļš”, VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, Valsts dzelzceļa tehniskajai inspekcijai un Aizsardzības Ministrijai.

Īpaši aktuāla un novadniekiem vēlama būtu maršrutu salāgošana, tāpēc nepieciešams pārskatīt gan sabiedriskā transporta maršrutus un to atiešanas, pienākšanas laikus. Līdztekus tam būtu lietderīgi ieviest vienotu biļeti, kas būtu derīga dažādu transporta pārvadātāju maršrutos. Daudzu novadnieku ikdiena kļūtu ērtāka, ja, pārsēžoties no autobusa vilcienā vai otrādi, varētu izmantot vienreiz jau iegādātu biļeti, nevis pie katra pārvadātāja savu.

Konstruktīvās sarunas noslēgumā tika lemts, ka jau tuvākajā laikā nepieciešams organizēt nākamo sanāksmi, kurā tiktu turpinātas sarunas par aktualizētajiem problēmjautājumiem un domāts par iespējamajiem to risinājumiem.