Jaunumi pašvaldībā
virtuālais asistents Zintis, čatbots

No šā gada 30. novembra Ādažu novada pašvaldības tīmekļvietnē darbu uzsāka virtuālais asistents Zintis (tērzēšanas robots jeb čatbots). Tā ir datorprogramma, kas 24 stundas diennaktī un septiņas dienas nedēļā atbild uz iedzīvotāju biežāk uzdotajiem jautājumiem.

Ieviešot šādu tehnoloģiju valsts pārvaldes iestādēs, tīmekļvietnes lietotāji tiks apkalpoti daudz ātrāk, jo virtuālais asistents vienlaikus var uzturēt sarunas ar daudziem tīmekļvietnes lietotājiem. Lietotāji iegūst vajadzīgo atbildi uzreiz, negaidot to e-pastā un nekavējoties pie telefona, kamēr speciālists pabeigs sarunu ar citu klientu. Savukārt iestādes darbinieki varēs veltīt vairāk laika tām sarunām, kur nepieciešama specifiska situācijas risināšana, emocionāla iesaiste vai radoša pieeja.

Virtuālā asistenta zināšanu pamatā ir katras iestādes tīmekļvietnes lietotāju visbiežāk uzdotie jautājumi un atbildes. Katrs tīmekļvietnes apmeklētājs palīdz čatbotam Zintim mācīties, jo tikai virtuālā asistenta lietošana – jautājumu uzdošana veicina atbilžu daudzveidību. Šobrīd informācija Zintim ir pieejama ierobežotā apjomā, tāpēc būsim pateicīgi pašvaldības tīmekļvietnes lietotājiem par aktīvu komunicēšanu ar čatbotu Zinti – jo vairāk dažādu jautājumu, jo vairāk ar laiku būs precīzu un noderīgu atbilžu. Kopīgiem spēkiem varēsim palīdzēt čatbotam Zintim apgūt dažāda veida zināšanas un informāciju.

Vienota virtuālā asistenta ieviešana ir daļa no Valsts kancelejas īstenotā projekta "Valsts un pašvaldības iestāžu tīmekļvietņu vienotā platforma". Šobrīd Zintis darbojas 54 iestāžu tīmekļvietnēs un ar laiku būs pieejams arī virknē citu iestāžu tīmekļvietnēs.

Ādažu novada pašvaldības tīmekļvietne ir daļa no Valsts kancelejas īstenotā projekta "Valsts un pašvaldības iestāžu tīmekļvietņu vienotā platforma", kuras ietvaros tapušās tīmekļvietnes veidotas vienotā dizainā un tiek uzturētas centralizēti. Tīmekļvietņu vienoto platformu izstrādā Valsts kanceleja ciešā sadarbībā ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru, Kultūras informācijas sistēmu centru un Iekšlietu ministrijas Informācijas centru.

Vairāk par projektu iespējams uzzināt šeit: https://www.mk.gov.lv/timeklvietnes