Ādažu novada paÅ”valdÄ«bas sēde, Carnikavas pasta nodaļas slēgÅ”anas jautājums, KarÄ«na MiÄ·elsone, Beāte Krauze-Čebotare

šŸ“¬Å odien Ādažu novada paÅ”valdÄ«bas sēdē domes deputāti uzklausÄ«ja "Latvijas Pasta" vadÄ«bu, lÅ«dzot skaidrotĀ  lēmumu par 105 pasta nodaļu, tai skaitā Carnikavas pasta nodaļas slēgÅ”anu. Tika norādÄ«ts, ka paziņojums par slēgÅ”anu tika izvietots uz pasta nodaļas durvÄ«m, kā arÄ« iedzÄ«votāju pastkastÄ«tēs tikai neilgi pirms gaidāmajām pārmaiņām, nevis savlaicÄ«gi.

šŸ“¬ArÄ« iedzÄ«votāji bija sapulcējuÅ”ies uz sēdi, lai Latvijas Pastam paustu nostāju neslēgt Carnikavas pasta nodaļu.

šŸ“¬PaÅ”valdÄ«bas domes priekÅ”sēdētāja KarÄ«na MiÄ·elsone uzsvēra, ka par "Latvijas Pasta" attÄ«stÄ«bas plāniem visiem Latvijas iedzÄ«votājiem bija jāzina jau vismaz 2023.gada vidÅ«. IedzÄ«votāju skaits novadā aug katru mēnesi, tādējādi arÄ« klientu skaits nākotnē varētu pieaugt. Turklāt sabiedriskā transporta savienojums starp pagastiem nav apmierinoÅ”s.

šŸ“¬Tāpat priekÅ”sēdētāja lÅ«dza Latvijas Pastam paskaidrot, kā 70 klienti var bÅ«t nerentabli un izsaukuma uz mājām nodroÅ”ināŔana - izdevÄ«gāka. Tāpat, kādas citas alternatÄ«vas tika izvērtētas, pirms pieņemt lēmumu par Carnikavas pasta nodaļas slēgÅ”anu.

šŸ“¬BijuÅ”ais Ādažu novada priekÅ”sēdētājs un Saeimas deputāts Māris Sprindžuks atzina, ka viņu bažīgu dara fakts, ka valstÄ« nav reÄ£ionālās politikas, jo visā Latvijā tiek slēgtas skolas, pasta nodaļas, turklāt arÄ« autobusu bieži vien tiek atcelti. ViņŔ uzsvēra, ka pasta attÄ«stÄ«bas plāni ir milzÄ«ga reforma, par ko bÅ«tu jāinformē nozares ministram, kapitālsabiedrÄ«ba bez valsts uzstādÄ«juma Ŕādu reformu nedrÄ«kst veikt.

šŸ“¬"Latvijas Pasta" valdes priekÅ”sēdētāja Beāte Krauze-Čebotare prezentēja jauno uzņēmuma attÄ«stÄ«bas stratēģiju, kas paredz pasta nodaļu samazināŔanu lÄ«dz 71. Pasta nodaļas, kas tiks saglabātas, tiks pārceltas uz tirdzniecÄ«bas centriem. Å obrÄ«d Carnikavas pasta nodaļu apmeklē vidēji 70 klienti dienā.

šŸ“¬Pasta vadÄ«tāja norādÄ«ja, ka tika izskatÄ«ta iespēja samazināt darba laiku, taču visur Latvijā, kur Ŕāda opcija ieviesta, pāris stundu darba laiks sevi nav attaisnojis.

šŸ“¬KarÄ«na MiÄ·elsone aizrādÄ«ja, ka paziņojumu par pasta nodaļas slēgÅ”anu gan iedzÄ«votāji, gan paÅ”valdÄ«ba saņēma novēloti.

šŸ“¬Uz deputātu jautājumu, vai "Latvijas Pasts" varētu pārskatÄ«t lēmumu par pasta nodaļas slēgÅ”anu, pasta pārstāvji skaidri nevarēja atbildēt.