Ādažu novada domes priekšsēdētāja Karīna Miķelsone kopā ar citiem pašvaldību vadītājiem Rīgas pilī tiekas ar Valsts prezidentu

Pirmdien, 27. martā, Rīgas pilī pašvaldību vadītāji tikās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, lai pārrunātu novadu attīstībai aktuālos jautājumus. Ādažu novada domes priekšsēdētāja Karīna Miķelsone klātesošos uzrunāja par pašvaldību jautājumiem.

Atbildot uz prezidenta jautājumu par investīciju piesaisti un uzņēmējdarbības attīstību pašvaldībās, Karīna Miķelsone uzsvēra trīs lietas:

1.  infrastruktūra investoru piesaistei jāveido sadarbībā ar valsti;
  2.  darbaspēku pieejamības risināšanai svarīgs ir ceļu / mobilitātes efektīvs risinājums, kā arī vienotā biļete sabiedriskajam transportam Rīgā un Pierīgā;
  3.  izglītības, īpaši profesionālās un mūžizglītības, piedāvājumam jābūt saskaņotam ar atbilstošu kompetenču pieprasījumu nozarēs.

Ādažu novada domes priekšsēdētāja uzsvēra arī pašvaldību atšķirīgās vajadzības, aktualizēja Ādažu un arī citu Pierīgas pašvaldību izglītības infrastruktūras kapacitātes trūkumu, norādot, ka pie skolu tīkla optimizācijas tieši tas ir būtisks priekšnosacījums, lai nodrošinātu kvalitatīvus un vienlīdzīgus izglītības pakalpojumus.

Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja