Jau ziņots, ka Ādažu pirmsskolas izglītības iestādes energoefektivitātes paaugstināšanai Ādažu novada dome 23.11.2017. Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA) iesniedza projekta “Ādažu pirmsskolas izglītības iestādes energoefektivitātes paaugstināšana” (Projekts) iesniegumu.

Izvērtējot iesniegumu un tā precizējumus, CFLA 06.06.2018. atsūtīja informāciju, ka Projekta iesnieguma precizējumi ir saskaņoti un 08.06.2018. dome ar CFLA noslēdza vienošanos par Projekta īstenošanu.

Projekts tiks līdzfinansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 4.2.2. specifiskā atbalsta mērķa “Atbilstoši pašvaldības integrētajām attīstības programmām sekmēt energoefektivitātes paaugstināšanu un atjaunojamo energoresursu izmantošanu pašvaldības ēkās” ietvaros.

Plānotās kopējās indikatīvās Projekta izmaksas ir 972 061,62 EUR, t.sk.,

• ERAF finansējums – 451 000,00 EUR;
  • valsts budžeta dotācija – 71 770,58 EUR;
  • pašvaldības finansējums – 406 699,96 EUR.

Projekta ietvaros plānotās darbības:

1. ēkas nesiltināto ārsienu siltināšana;
  2. ēkas pagraba pārseguma siltināšana (vietās, kur tas ir iespējams bez komunikāciju demontāžas);
  3. ēkas bērnudārza daļas cokola (zem zemes līmeņa esošo sienu) siltināšana;
  4. ēkas bērnudārza daļas savietotā jumta siltināšana;
  5. ēkas bērnudārza daļas divslīpju jumta (bēniņu grīdas) daļas papildus siltināšana;
  6. ēkas nemainīto ārdurvju nomaiņa pret jaunām siltinātām durvīm;
  7. ēkas nemainīto logu nomaiņa pret trīsstiklu pakešu logiem.

Projektu plānots īstenot laika posmā no 2018.gada jūnija līdz 2019.gada decembrim (ēkas siltināšanas darbi plānoti 2019.gada vasarā).