2018.gada 8.jūnijā Ādažu novada dome noslēdza vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Savienības fonda projekta “Ādažu pirmsskolas izglītības iestādes energoefektivitātes paaugstināšana” (Id.Nr.4.2.2.0/17/I/068) īstenošanu, kas paredz, ka līdz 2019.gada decembrim tiks paaugstināta Ādažu pirmsskolas izglītības iestādes ēkas energoefektivitāte, veicot investīcijas energoefektivitātes pasākumos atbilstoši Ādažu novada ilgstpējīgas attīstības stratēģijas un Ādažu attīstības programmas noteiktajiem mērķiem un prioritātēm.

2018.gada vasarā notika vairākas projekta darba grupas, lai laicīgi sāktu plānot izglītības iestādes darbību 2019.gadā paredzēto būvdarbu laikā, kā arī gatavotos paredzētajam būvdarbu iepirkumam.

Jau iepriekš tika ziņots, ka Ādažu pirmsskolas izglītības iestādes ēka tika noteikta kā viena no pilotēkām programmas “Horizon 2020” projekta “Save your bUildiNg by SavINg Energy. Begin to move more quickly” ietvaros, kura mērķis ir demonstrēt ēku finansiālo dzīvotspēju un izdevīgumu tāda veida dziļās renovācijas projektiem, kas tiek veidoti apvienojot vairākus objektus un ir balstīti uz pašvaldību sadarbību. Tāpēc būvdarbu iepirkums paredzēs, ka Ādažu pirmsskolas izglītības iestādes siltināšanas darbi notiks, izmantot Energoefektivitātes pakalpojumu (angļu valodā – Energy Performance Contracting, turpmāk – EPC) līgumu. EPC līgums tiks slēgts starp pašvaldību un energopakalpojumu uzņēmumu (ESKO), kuram būs ne tikai jāveic siltināšanas darbi, bet arī 5 gadu garumā jāgarantē ēkas energoefektivitāte.

Projekta vadītāja Inga Pērkone