Jaunumi kultūrā

Jau 60 gadus Ādažu novadā, gleznainā Mazā Baltezera krastā, skaistā meža ielokā mums līdzās dzīvo tēlniece ĒVĪ UPENIECE, kura 22.augustā svinēs savu 90 gadu jubileju.
Ēvi Upeniece Ādažu novadā sāka dzīvot 50.gadu vidū, gandrīz tūlīt pēc Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļas absolvēšanas. Arī viņas vīra tēlnieka Voldemāra Rapiķa darbi mums ādažniekiem savulaik bija labi pazīstami un rotāja Ādažu centru kolhoza laikā.
Ar radošu dzīves sparu apveltītā latviešu tēlniece savā pieredzē un darbos atspoguļo dažādu laikmetu tradīcijas un pieredzi.
13. augustā notika Ēvī Upenieces izstādes atklāšana Rīgā, Pēterbaznīcā, kurā tēlnieci sveikt bija ieradies arī Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks. Izstādē skatāma mākslinieces izcilāko darbu izlase, galvenokārt no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Mākslinieku savienības kolekcijām.
Mēs lepojamies ar mūsu novadnieci – goda novadnieci- labestības un sirsnības pilno Ēvi, kura savā mūžā izbaudījusi likteņa visskarbākos lēmumus, tomēr neieslīgst grūtsirdībā un neapsīkst savā radošajā darbībā. Vēlam māksliniecei labu veselību un radošus panākumus arī turpmāk!
BILDES no izstādes atklāšanas