bērnu žūrijas dalībnieki

Lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2022” lasīšanas maratons  noslēdzies visā Latvijā. Aktīvi piedaloties grāmatu vērtēšanā, Ādažu bibliotēkā šogad finišēja 59 grāmatu eksperti! Patīkami, ka vecāku žūrijas darbā iesaistījušies 19 dalībnieki.

18. maijā  Ādažu bibliotēkas BJVŽ 2022  grāmatu eksperti devās  kopīgā braucienā uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, kur visi tika laipni gaidīti.

Iesākot interesanto tikšanos, LNB Bērnu literatūras centra galvenā bibliotekāre Ilze Ramba un galvenā bibliogrāfe Sarmīte Galsa uzsāka interesantu sarunu ar BJVŽ dalībniekiem – jautājumu viktorīnu par izlasītajām grāmatām un to vērtējumu. Eksperti ar lielu interesi klausījās fragmentu lasījumus, sniedzot atbildes par 2022. gada  BJVŽ grāmatām. Uzzinājām daudz interesanta par BJVŽ 2023. gada jauno grāmatu kolekciju. Varam sākt  lasīt!

          Ar lielu interesi skatījām filmu studijas "Animācijas brigāde" leļļu izstādi "Lielais Indriķis". Tajā bija apskatāmi tēli no studijas jaunākās leļļu animācijas filmas "Lielais Indriķis", kas ir veidota pēc autora Māra Putniņa grāmatas "Mežonīgie pīrāgi un Lielais Indriķis" motīviem. Visiem ļoti patika paciemoties LNB Bērnu literatūras centrā, uzzinot daudz interesanta par dažādiem notikumiem un rīkotiem pasākumiem.

          Turpinot pasākumu, visi devāmies interesantā ceļojumā pa LNB – gan pie Krišjāņa Barona Dainu skapja - Latviešu folkloras krātuves  www.dainuskapis.lv , pašiem padziedot zināmas tautas dziesmas, gan skatot Tautas grāmatu plauktu un izstādi “Lati”,  kā arī skatot Rīgas panorāmu no LNB  12. stāva, kā arī  izstādi “Birkerts Latvijā”, kas ir stāsts par LNB projektu un tās arhitektu.

          Noslēgumā visi sanācām kopā LNB telpā Divi Raiņi, kur gaidīja svētku kliņģeris, citi našķi, jaukas noslēguma sarunas ar Ilzi un Sarmīti. Prieks un gandarījums par interesanti pavadīto dienu!

 

Sandra Orlovska