Militāras mācības
militārais vingrinājums baltic warrior
Foto: srž. Ēriks Kukutis/Aizsardzības ministrija

Piektdien, 24. maijā, militārajā poligonā “Ādaži” un tā apkārtnē norisināsies ikgadējais militārais vingrinājums “Baltic Warrior”, lai veicinātu Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīru saliedētību kopēju uzdevumu izpildē, kā arī pilnveidotu fizisko un psiholoģisko noturību.

Militārā vingrinājuma “Baltic Warrior” laikā Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri, startējot pāros, veiks aptuveni 30 kilometru garu distanci. Vingrinājums sāksies ar 17 kilometru garu forsēto pārgājienu, nesot 15 kilogramus smagu mugursomu. Nākamais uzdevums  vingrinājuma dalībniekiem būs viena kilometra gājiens, nesot kanoe laivu, kam sekos 12 kilometru brauciens pa upi Gauja. Pārbaudījuma noslēgumā jāveic 1,5 kilometra skrējiens līdz finišam Carnikavas pludmalē.

Informējam, ka pārgājiena laikā var tikt īslaicīgi ierobežota satiksmes kustība pa koplietošanas ceļiem militārā poligona “Ādaži” un Kadagas ciema apkārtnē.

Iedzīvotāju ievērībai!

Militārā vingrinājuma laikā iespējami īslaicīgi ceļu satiksmes kustības ierobežojumi. Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.