Sabiedrības līdzdalība

Parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likuma “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu notiks no 2023.gada 7.decmbra līdz 2024.gada 5.janvārim

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) nolēma, ka parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētā likuma “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu notiks no 2023.gada 7.decmbra līdz 2024.gada 5.janvārim, ieskaitot brīvdienas un svētku dienas.

Tiesības piedalīties parakstu vākšanā ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Lai piedalītos parakstu vākšanā, jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments - Latvijas pilsoņa pase vai Latvijas pilsoņa apliecība (eID karte).

Parakstīties par apturētā likuma nodošanu tautas nobalsošanai varēs klātienē, parakstu vākšanas vietās Latvijā un ārvalstīs. Līdzīgi kā vēlēšanās un tautas nobalsošanā, arī parakstu vākšanā katram vēlētājam ir viena balss. Tas nozīmē, ka parakstīties parakstu vākšanā drīkst vienu reizi jebkurā parakstu vākšanas vietā.

Vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs ierasties parakstu vākšanas vietā, bet vēlēsies piedalīties parakstu vākšanā, tiks nodrošināta iespēja pieteikties parakstu vākšanai savā atrašanās vietā. Parakstu vākšana vēlētāju atrašanās vietās notiks pēdējā parakstu vākšanas dienā, 5. janvārī. Līdz tam pieteikums par ierašanos atrašanās vietā ir jānogādā tuvākajā parakstu vākšanas vietā tās darba laikā vai, ja vēlētājam vai vēlētāja uzticības personai ir elektroniskais paraksts, tad iesniegumu var  parakstīt elektroniski un nosūtīt attiecīgās pašvaldības vēlēšanu komisijai (velesanas@adazi.lv ).

Ādažu novadā parakstu vākšanas vietas noteiktas:

• Gaujas ielā 33a, Ādažos, Ādažu pagastā, Ādažu novada Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra telpās;
  • Rīgas ielā 16., Carnikavā, Carnikavas pagastā, Carnikavas tūrisma informācijas centra telpās.

Darba laiki

• pirmdienās, otrdienās, sestdienās un svētdien laikā no plkst. 9.00 līdz 13.00
  • trešdienās, ceturtdienās un piektdienās laikā no plkst. 15.00 līdz 19.00

! Svarīgi, ņemt vērā, ka parakstu vākšana notiek, lai tautas nobalsošanā varētu lemt par šī likuma grozījumu atcelšanu. Ja vēlētāji atbalsta likuma grozījumu pieņemšanu un spēkā stāšanos, tad parakstu vākšanā nav jāpiedalās. Savukārt, ja vēlētājs atbalsta tautas nobalsošanas rīkošanu par šo jautājumu, tad jādodas parakstīties.

Sīkāk ar likuma grozījumiem var iepazīties ŠEIT!