Jaunumi pašvaldībā
Latvijas pasts, Carnikava

Ādažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Karīna Miķelsone aicina visus interesentus vērot 25. janvārī plkst. 9.00 vērot domes sēdes tiešraidi vai arī ierasties klātienē, ja vēlaties uzdot savus jautājumus par Carnikavas pasta nodaļu, jo uz 25. janvāra domes sēdi uzaicināta "Latvijas Pasta" valdes priekšsēdētāja Beāte Krauze-Čebotare.

Atgādinām, ka 8. janvārī notika pašvaldības un VAS "Latvijas Pasts” tikšanās par uzņēmuma lēmumu šī gada februāra sākumā slēgt pasta nodaļu Carnikavā. Tikšanās laikā "Latvijas Pasta" pārstāvji skaidroja nodaļas slēgšanas nepieciešamību, bet pašvaldība uzstāja uz nodaļas darbības turpināšanu. Kā informējām iepriekš, priekšsēdētāja sazinājās ne tikai ar Latvijas Pasta pārstāvjiem, bet arī ar tās pārraugošo Satiksmes ministriju.

Pašvaldība 9. janvārī nosūtīja vēstuli Latvijas Pasta valdei, Latvijas Pasta padomei, Satiksmes ministrijai un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai ar lūgumu iesaistīties un pārskatīt lēmumu par Carnikavas pasta nodaļas slēgšanu, kā arī turpināt veiksmīgo uzņēmuma un pašvaldības sadarbību, rodot nodaļas uzturēšanas kompromisu.

Pašvaldība apliecināja vēlmi turpināt ilggadējo sadarbību un saglabāt Carnikavas pasta nodaļu esošajās telpās, kā arī finansiāli atbalstīt ar tās uzturēšanu saistītos izdevumus tiktāl, cik to pieļauj normatīvie akti.

15. janvārī VAS “Latvijas Pasts” Pasta nodaļu un piegādes daļas vadītājs Mārtiņš Liepiņš telefoniski informēja, ka Satiksmes ministrijas valsts sekretārs, Satiksmes ministra biroja vadītājs un ministrijas iesaistītie darbinieki esot iepazinušies ar pašvaldības lūgumu un nolemts to neatbalstīt, t.i., slēgt Carnikavas pasta nodaļu. Vienlaikus pašvaldībā saņemts rakstveida uzteikums spēkā esošā telpu nomas līguma izbeigšanai ar 15. februāri.

Pašvaldība joprojām nav saņēmusi informāciju ar pamatojumu par nodaļas slēgšanu un izvērtētajām alternatīvām.