Tūrisms Vide
pārgājiens Kadaga

23. augustā no 18:00 līdz 20:30, tiekoties blakus ieejai militārajā objektā (Ilķenes ceļš pie Kadagas ezera), biedrība ‘’Baltijas Krasti’’ un nodibinājums ‘”Eko forums’’ aicina uz vakara pārgājienu, kas veltīts Ādažu novada īpašajām dabas vērtībām – aizsargājamo sugu atradnēm Kadagas ezerā, īpaši aizsargātajām dabas teritorijām un biotopiem. Pārgājienā varēs uzzināt, kā Ādažu daba nodrošina mūs ar dzīvībai un labklājībai nepieciešamajiem dabas sniegtajiem pakalpojumiem. Nāc un uzzini, kāpēc būt Ādažos ir tik labi.

Ādažu novads ir viens no retajiem Latvijas novadiem, kurš sasniedz Eiropas Savienības dabas aizsardzībai plānotās prasības – 30% no teritorijas ir īpaši aizsargātas. Tas nozīmē, ka novadā netraucēti var noritēt dabas procesi, kas tās iedzīvotājus katru dienu, klusi un bieži nemanīti nodrošina ar cilvēka labklājībai un izdzīvošanai nepieciešamo. Pārgājienā šos procesus un dabas labumus būs iespēja izzināt caur ekosistēmu pakalpojumu pieeju:

Pārgājiena dalībnieki tiks aicināti pastaigas laikā piedalīties nelielos uzdevumos un diskusijā, kas padziļinās mūsu izpratni par dabas aizsardzību, Ādažu daudzveidīgajiem biotopiem, un kā mēs ar savām ikdienas lielajām un mazajām izvēlēm varam turpināt uzturēt vidi mums apkārt, kalpojot par pozitīvu piemēru cilvēka attiecībām ar dabu.

Lai pārgājiens būtu ērts un patīkams, dalībnieki aicināti nodrošināties ar dzeramo ūdeni, apģērbties laikapstākļiem piemēroti un uzvilkt mitrumizturīgus apavus. Vai tev vienmēr ir interesējis kāds ar Latvijas vidi saistīts jautājums, bet līdz šim nav sanācis to noskaidrot? Paņem arī tos līdzi, pārgājiena vadītāji mēģinās uz tiem atbildēt.
 

Pārgājiens ir bezmaksas, taču dalībnieki ir aicinātu savu vietu rezervēt piesakoties ŠEIT

Jautājumu gadījumā par pārgājienu vai tikšanās vietu: 
sazinieties ar p
rojekta ‘’Cik maksā daba?’’ komunikācijas speciālisti Aneti Narušku, anete.naruska@baltijaskrasti.lv

Pārgājiens tiek organizēts kā daļa no projekta Nr. 1-08/87/2022 ‘’Cik maksā daba?’’. Projekts tiek finansēts no Latvijas vides aizsardzības fonda līdzekļiem, projekta vadlīnijas “Atbildīgs dzīvesveids” aktivitātes “Videi draudzīga dzīvesveida izglītojošu pasākumu īstenošana” ietvaros.

Vairāk par projektu ‘’Cik maksā daba?’’:

  1. http://baltijaskrasti.lv/blog/projekti/cikmaksadaba/
  2. https://lvafa.vraa.gov.lv/projects/1-08_87_2022

 

Datums 23. augusts, 2023
Laiks18.00–20.30
Atrašanās vietaKadaga

Pārgājiens "Kadagas ezers un tā apkārtnes dārgumi"

23. augustā no 18:00 līdz 20:30, tiekoties blakus ieejai militārajā objektā (Ilķenes ceļš pie Kadagas ezera), biedrība ‘’Baltijas…