Jaunumi kultūrā
Evī Upeniece

23. oktobrī plkst. 17.00 Ādažu Kultūras centra izstāžu zālē notiks leģendārās latviešu tēlniecības vecmeistares Ēvī Upenieces 90 gadu jubilejas personālizstādes “Sieviete skulptūrā” atklāšana. Būs apskatāmi mākslinieces jaunākie darbi no privātajām kolekcijām.
Tēlniece Ēvī Upeniece Ādažu novadā dzīvo jau vairāk nekā 60 gadu, kad pēc Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļas absolvēšanas abi kopā ar vīru, tēlnieku Voldemāru Rapiķi, rokas stiepiena attālumā no Mazā Baltezera sev atrada piemērotu vietu mākslinieku darbnīcai un dzīvesvietai. Baltezers iedvesmojis daudzas Latvijas radošās personības, tostarp Ēvī Upenieci. Šeit tapuši gandrīz visi mākslinieces darbi. Viņas plastiskās dotības, atveidojot jebkuru tēlu, rūpīgā juveliera darbam cienīgā perfekcija, tēlnieces cilvēciskā vienkāršība un dvēseles siltums mūs priecējusi visu šo garo gadu garumā.
“Tas ir tik vienkārši, lai darbs uzrunātu, tajā jāieliek mīlestība,” – atzīstas meistare Ēvī Upeniece.
Izstādēs tēlniece piedalās kopš 1953. gada. Sarīkotas vairāk nekā 20 personālizstādes muzejos un galerijās Latvijā, Dānijā un Krievijā. Tēlnieces darbi atrodas Latvijas muzeju un Latvijas Mākslinieku savienības kolekcijās, Tretjakova galerijā Maskavā, kā arī daudzās privātās kolekcijās Latvijā, Dānijā, Norvēģijā un ASV.
Izstādē Ādažu Kultūras centrā eksponēti darbi no privātajām kolekcijām, te būs apskatāmi arī mākslinieces jaunākie – šogad tapušie darbi. Izstāde Ādažos būs meistarības apliecinājums Ēvī Upenieces neizsīkstošajai radošajai enerģijai.
Izstāde būs apskatāma līdz 1. decembrim. Kultūras centra darba laiks darba dienās no 11.00-19.00, brīvdienās – no 11.00 – 17.00. Ādažu Kultūras centrs – Ādažos, Gaujas ielā 33A.