Jaunumi kultūrā

Pirmdien, 14. jūnijā pl. 11:00 tiešsaistē no Baltezera baznīcas notiks piemiņas pasākums un koncerts “Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām”.

• Izvesto ādažnieku vārdus lasīs mācītājs Ivars Jēkabsons.
  • Pēc tam būs piemiņas koncerts tiešsaistē, kurā muzicēs Zane Gudrā un Aivars Gudrais.
  • Pasākums un koncerts būs skatāms attālināti Baltezera baznīca Facebook kontā un Ādažu Kultūras centrs mājaslapā adazikultura.lv

Baltezera baznīca ir izvēlēta kā vieta, no kuras Vislatvijas atceres pasākumam pieslēgsies Ādažu novads un notiks 1941. gadā deportēto Ādažu iedzīvotāju vārdu lasījumi. Tādējādi tiks godināti ikviena izvestā Latvijas valstspiederīgā piemiņa pirmo masu deportāciju 80.gadadienā. 2021. gada 14. jūnijā aprit 80 gadu, kopš Padomju Savienība pēc Latvijas okupācijas organizēja pirmās masu deportācijas – 1941. gadā tika izsūtīti vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas pilsoņu. Lasījums no katras pašvaldības tiks straumēts reāllaikā arī platformās LSM.lv un LNB.lv, kur būs pieejama digitāla Latvijas karte ar apkopotām saitēm uz tiešraidēm no pasākumiem pašvaldībās.