Skatīt maksājumus
Fiziska persona
Saņemšanas ierobežojumi
-

Personas pienākums ir dzīvesvietas maiņas gadījumā viena mēneša laikā, kopš tā pastāvīgi dzīvo jaunajā vietā, deklarēt to.
Klātienē dzīvesvietu var deklarēt Ādažu novada dzimtsarakstu nodaļā, samaksājot valsts nodevu.
Ja izmanto elektronisko pakalpojumu www.latvija.lv, izmantojot PMLP e-pakalpojumu “Dzīvesvietas deklarēšana vai norādīšana”, persona var elektroniski deklarēt savu, sava nepilngadīgā bērna, aizbildnībā vai aizgādnībā esošas personas dzīvesvietu Latvijā. Pakalpojums pieejams, autentificējoties ar internetbankas autentifikācijas līdzekļiem vai drošu elektronisko parakstu.

Procesa apraksts

1. Pakalpojuma pieprasīšana
    Pieprasot pakalpojumu klātienē nepieciešams:
    Oriģināls:
    1. Dzīvesvietas deklarācija;
    2. Personas apliecinošs dokuments;
    3. Dzimšanas apliecība, ja deklarē nepilngadīga bērna dzīvesvietu un citu dokumenti, kuri apliecina dzīvesvietas deklarētāja likumiskā pārstāvja tiesības rīkoties attiecīgās personas vārdā (tiesas lēmums, u.tml.)
    4. Pilnvarotajai personai – notariāli apliecināta pilnvara;
    5. Ārzemniekiem un bezvalstniekiem – Latvijā derīgs personu apliecinošs dokuments un uzturēšanās atļauja;
    6. Dokuments, kas apliecina valsts nodevas apmaksu.

Oriģināls vai kopija, uzrādot oriģinālu:

Lai saņemtu valsts nodevas samaksas atvieglojumu, persona uzrāda:
    - Represētās personas apliecību;
    - Invalīda apliecību;
    - Pensionāri, kuru pensijas apmērs nepārsniedz noteikto minimālo darba algu – izziņu par pensijas apmēru no VSAA;
    - Černobiļas atoelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieka apliecību;
    - Izziņu par atbilstību trūcīgas ģimenes (personas) statusam.

2. Pakalpojuma apmaksa
    Deklarējot klātienē maksa ir 4,27 euro.

Valsts nodevu nemaksā:
    1. politiski represētās personas;
    2. reģistrējot bērnu pirmreizējo deklarēto dzīvesvietu;
    3. invalīdi;
    4. Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieki;
    5. pensionāri, kuru pensijas apmērs nepārsniedz valstī noteikto minimālo darba algu;
    6. personas, kuras atzītas par trūcīgām Ministru kabineta noteiktajā kārtībā;
    7. personas, kuras deklarē dzīvesvietu elektroniski, izmantojot speciālo tiešsaistes formu;
    8. reģistrējot to bērnu dzīvesvietu, kuri ievietoti ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā, audžuģimenē vai nodoti aizbildnībā;
    9. personas, kuras deklarē dzīvesvietu ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā;
    10. personas, kuras deklarē dzīvesvietu patversmē;
    11. personas, kurām pārvalde nosaka tiesisko statusu Latvijā.

3. Pakalpojuma saņemšana
    Saņemt pakalpojumu var klātienē Dzimtsarakstu nodaļā pēc nodevas samaksas vai Valsts un pašvaldību vienotajā klientu apkalpošanas centrā, izmantojot portālu www.latvija.lv, autentificējoties ar internetbankas autentifikācijas līdzekļiem vai drošu elektronisko parakstu, bez maksas.

Maksājumi

PozīcijaCena
Nodeva par deklarētās dzīvesvietas reģistrāciju EUR