artūrs miksons, lekcija

2023.gada pirmajā pusgadā projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Ādažu novada pašvaldības Ādažu pagastā” Nr.9.2.4.2/16/I/001 ietvaros Ādažu vidusskolā īstenotas 34 nodarbības 5.-10.klašu skolēniem garīgās veselības veicināšanai, kuras vadīja pieredzējušie “Papardes zieds” speciālisti.

ādažu bibliotēka, nodarbības
Foto: Ādažu bibliotēka

Dienas aprūpes un rehabilitācijas centrā “Ūdensroze” tika īstenotas 4 atbalsta grupu nodarbības jauniešiem ar atkarību veidošanās risku, kuras vadīja psihologs Edgars Caics, savukārt tiešsaistē, Zoom platformā tika īstenotas 8 atbalsta grupu nodarbības vecākiem, kuri audzina pusaudžus, nodarbības vadīja psiholoģe Evita Ozoliņa.

Gaujas ielā 16 tika īstenotas 5  nodarbības grūtniecēm fiziskās veselības veicināšanai, kuras vadīja fizioterapeite Liene Dauberga.

Ādažu Kultūras centrā tika īstenoti 2 tematiskie pasākumi pieaugušajiem garīgās veselības veicināšanai, pasākumu “Dažādu emociju ietekme uz veselību un attiecībām ikdienā” vadīja ārsts-psihoterapeits Artūrs Miksons, savukārt pasākumu “Izdegšana-kas tā ir, kāpēc mēs izdegam un kā to novērst?” vadīja psihoterapeite Diāna Zande.

Ādažu bibliotēkā uztura speciālistes Viānas Kuļšas vadībā tika īstenots tematiskais pasākums “Veselīga uztura sastāvdaļas un mīti”.

Laika posmā līdz 1.jūlijam tika īstenota dienas nometne 7-9 gadus veciem bērniem fiziskās veselības veicināšanai un dienas nometne 10-12 gadus veciem bērniem fiziskās veselības veicināšanai, katrā nometnē piedalījās 20 dalībnieki.

Jūnijā notika 25 fizisko aktivitāti veicinošas nodarbības 3-7 gadus veciem bērniem Kadagas pirmsskolas izglītības iestādē “Mežavēji”, kuras vadīja sporta speciāliste Līga Pastore-Kviese.

vingrošana
Foto: Ieva Bērziņa

Projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ādažu novada pašvaldības Carnikavas pagastāNr.9.2.4.2/16/I/046 ietvaros Carnikavas pamatskolā īstenotas 6 nodarbības 6.klašu skolēniem par pubertāti un 3 nodarbības 10.klašu skolēniem par drošām attiecībām, 8 nodarbības 7.-9. klašu skolēniem par atkarību izraisošo vielu un procesu izplatības mazināšanu un 6 nodarbības 8.-9. klašu skolēniem garīgās veselības veicināšanai, kuras vadīja pieredzējušie “Papardes zieds” speciālisti.

Līdz 1.jūlijam notika 20 āra vingrošanas nodarbības Carnikavā un Kalngalē sertificētas treneres Ievas Bērziņas vadībā, savukārt līdz 1.jūlijam 23 nūjošanas nodarbības Carnikavā pieaugušajiem un bērniem sertificētas nūjošanas treneres Inetas Mežules vadībā. Nodarbību īstenošana turpinās.

Arī 2023.gada otrajā pusē plānotas daudzveidīgas veselību veicinošas aktivitātes, lūgums sekot līdzi informācijai Ādažu novada pašvaldības mājas lapā un laikrakstā “Ādažu Vēstis”.