Domes un komiteju sēdes
svarīgākais domes sēdē

Šodien, 8.maijā, notika Ādažu novada pašvaldības domes ārkārtas sēde. Tajā vienbalsīgi tika apstiprināti divi lēmumi izglītības jomā - dalībai projektā “Kontakts” un programmā “KiVa”.

Dome lēma piedalīties Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) izglītības iestāžu pašpārvalžu atbalsta projektā “Atbalsts izglītības iestāžu pašpārvalžu attīstībai programmas “Kontakts” iniciatīvu projekti”. Ir  sagatavots pieteikums atbilstoši konkursa nolikumam, kas ir jāiesniedz līdz 2024. gada 17. maijam. Jautājuma steidzamību noteica šis termiņš, lai projektu varēt iesniegt noteiktajā laikā.

Tika apstiprināta dalība starptautiskā bulinga novēršanas programmā “KiVa”. Lai  Ādažu vidusskola un Carnikavas pamatskola pēc iespējas ātrāk varētu uzsākt veikt priekšdarbus programmas īstenošanas uzsākšanai – piemēram, visās klasēs šā gada maija mēnesī jāveic skolēnu anketēšana, jānosaka atbildīgās personas utml., nepieciešams pašvaldības domes lēmums. Ja lēmums par dalību programmā netiktu pieņemts šajā ārkārtas sēdē, tad projekts netiktu īstenots vai arī tā īstenošana būtu apgrūtināta.

Lēmuma “Par atteikumu domes piekrišanai zemes domājamās daļas Alderu ielā 16, Baltezerā iegūšanai īpašumā” sekas, kas iestātos, ja jautājums netiktu risināts steidzami, nosaka likums “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” - šai lietu kategorijai ir noteikts 20 dienu izskatīšanas termiņš, kas, ja lēmums netiktu pieņemts šajā ārkārtas sēdē, tiktu pārkāpts. Strīdus gadījumā pašvaldības pieņemtais pēc likumā noteiktā termiņa lēmums var tikt apstrīdēts dēļ termiņa neievērošanas.

Atteikums izteikts, jo uz zemesgabalu attiecas likuma „Par zemes privatizāciju lauku apvidos” 29. panta otrajā daļā minētie ierobežojumi. Iesniegumā norādītais zemesgabala turpmākās izmantošanas mērķis ir pretrunā ar teritorijas plānojumu, atbilstoši plānojumam nav paredzēta apbūve.

Noslēdzošā jautājuma “Par izsoles rezultātiem tirdzniecības vietām pasākumā “Gaujas svētki Ādažos 2024”” steidzamību noteica tas, ka  pasākums notiek šā gada 25. un 26. maijā un laika trūkuma dēļ nav iespējams organizēt atkārtotu publisku izsoli, lai noskaidrotu pretendentus uz tirdzniecības vietām “B zonā”. Saskaņā ar izsoles noteikumos noteikto izsoles rezultātus apstiprina pirmajā pašvaldības domes sēdē pēc izsoles dienas. Ņemot vērā, ka nepieciešams nodrošināt ēdināšanas pakalpojumus pasākumā “Gaujas svētki Ādažos”, pašvaldības domei šajā ārkārtas sēdē bija jāpieņem attiecīgais lēmums. Lemts slēgt īstermiņa zemes nomas līgumu par nekustamā īpašuma īstermiņa zemes nomu ar SIA “AK TRANSGROUP” par 7300 eiro bez PVN.